تأکید مصر بر همکاری نظامی با یونان و قبرس در راستای ثبات منطقه شرق مدیترانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر پنج‌شنبه 3 دسامبر وزیر دفاع یونان را به همراه محمد زکی وزیر دفاع و صنایع جنگی مصر به حضور پذیرفت.

بسام راضی سخنگوی رسمی ریاست‌جمهوری مصر خاطرنشان کرد که السیسی از نگاه به جلو در گسترش همکاری نظامی و رزمآیش‌های مشترک با یونان سخن گفت و از سطوح کنونی به دست آمده در این همکاری چه در زمینه دوجانبه یا سه جانیه میان مصر، یونان و قبرس درمرحله کنونی، ستایش کرد که اخیراً در رزمایش سه جانبه (میدوزا- 10)، در حال اجراست و نیروهای فرانسه و امارات نیز مدر آن شرکت دارند.

به گفته رئیس‌جمهوری مصر، این همکاری‌های سه جانبه با توجه به همکاری‌های ثمربخش در چهارچوب نگرش و موضعگیری متوازن مبتنی بر احترام و حسن همجواری و منافع مشترک بر اساس عرف بین‌المللی به هدف حفظ امنیت و ثبات منطقه شرق مدیترانه به دور از تنش‌آفرینی، شکل گرفته‌ است.

این در حالی بود که نیکولاوس وزیر دفاع یونان، درودهای نخست‌وزیر یونان را به رئیس‌جمهوری مصر ابلاغ کرده و تأکید کرد که سفرش به مصر، بازتاب رشد فزاینده روابط راهبردی میان دو کشور است که با توجه به منافع مشترک و احترام متبادل و تمایل یونان و مصر به تحقق امنیت و ثبات در منطقه ایجاد شده‌است.

سخنگوی رسمی ریاست‌جمهوری مصر افزود که در این دیدار راه‌های تقویت همکاری‌های نظامی میان دو کشور و همچنین دیدگاه‌ها پیرامون تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه راه‌های مقابله با تروریسم مورد بررسی قرار گرفت و در مورد تقویت برنامه رزمایش‌های مشترک دو کشور و درسطح سه جانبه با قبرس، توافق حاصل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم