افزایش هماهنگی‌‌ نظامی آمریکا و اسرائیل در واکنش به اقدام احتمالی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که تهران اسرائیل را به دست داشتن در ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایرانی متهم می‌کند روزنامه «هاآرتس» چهارشنبه 2 دسامبر 2020 به نقل از منابع آگاه از افزایش هماهنگی‌های نظامی میان ارتش‌های اسرائیل و ایالات متحده آمریکا در واکنش به هر گونه اقدام احتمالی ایران در پاسخ به ترور فخری‌زاده، خبر داد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز دوشنبه 30 نوامبر با بیان اینکه 20 سال است که «دشمن» به دنبال کشتن فخری‌زاده بود اعلام کرد که برای ترور او از سبک و شیوه کاملا «جدید، حرفه‌ای و تخصصی» استفاده شده است.

شمخانی همچنین اسرائیل را به کاربرد «دستگاههای الکترونیک» برای ترور از راه دور این دانشمند هسته‌ای که بنیانگذار برنامه هسته‌ای ایران در دهه اول از قرن بیست و یکم بوده، متهم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس علی شمخانی در حاشیه مراسم تدفین محسن فخری‌زاده مقام هسته‌ای و دفاعی ایران در گفت‌وگویی با بیان اینکه 20 سال است که «دشمن» به دنبال کشتن فخری‌زاده است، اما تا به حال موفق نشد، اظهار داشت: «تقویت لازم هم در رابطه با حفاظت ایشان صورت گرفت، اما این بار دشمن از سبک و شیوه کاملا جدید، حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد و متاسفانه موفق شد که بعد از 20 سال به هدف خودش برسد».

گفتنی است، روز جمعه 27 نوامبر طی یک انفجار و تیراندازی محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران در بلوار شهر آبسرد دماوند در عملیاتی مسلحانه ترور شد.

محسن فخری زاده ریاست برنامه هسته‌ای ایران موسوم به «آماد» را بر عهده داشت. اسرائیل و کشورهای غربی اما برنامه هسته‌ای ایران «آماد» را با هدف دستیابی به سلاح هسته‌ای عنوان کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم