.
.
.

کرونا یحیی السنوار رئیس جنبش حماس در نوار غزه را مبتلا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» سه‌شنبه اول دسامبر 2020 از ابتلای یحیی السنوار رئیس این جنبش به ویروس جدید کرونا و قرنطینه او در نوار غزه خبر داد.

خبرگزاری فرانس پرس گزارش داد حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس در نوار غزه، که اخیرا شاهد گسترش انتشار ویروس کرونا بوده، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای یحیی السنوار رئیس جنبش حماس مثبت شده و او اکنون در قرنطینه به سر می‌برد.

سخنگوی حماس تاکید کرد که حال عمومی یحیی السنوار خوب است و او از داخل محل قرنطینه‌اش و در چارچوب تدابیر پیشگیری و سلامت به وظایفش در ریاست جنبش حماس عمل می‌کند.

از ماه اوت گذشته که اولین مورد مبتلا به کرونا در نوار غزه تشخیص داده شد تا صبح روز سه‌شنبه 21461 نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و 111 تن فوت شدند.

شایان ذکر است که پیش از این چند تن از شخصیت‌های سیاسی ارشد فلسطینی به بیماری کووید- 19 مبتلا شدند و در 11 نوامبر گذشته صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی که در شهر قدس تحت درمان بود بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

گروه حماس همچنین از ابتلای صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به ویروس کرونا خبر داد.

در همین راستا طرف‌های سیاسی و پزشکی در نوار غزه هفته گذشته از وخیم شدن اوضاع انتشار ویروس کرونا و «خارج شدن آن از کنترل» در نوار غزه خبر داده بودند.

از طرفی احمد الجدبه پزشک متخصص گوش و حلق و بینی در بیمارستان الشفاء در نوار غزه پیش‌تر به خبرگزاری فرانس پرس گفته که «وضعیت فاجعه‌بار است و ویروس کرونا در نبود آگاهی عمومی و امکانات به سرعت در حال انتشار است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم