.
.
.

نهایی شدن طرزالعمل مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر چهارشنبه 2 دسامبر از نهایی شدن طرزالعمل مذاکرات بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و گروه طالبان خبر داد.

نعیم در توییتی نوشت: «طرزالعمل مذاکرات بين‌الافغاني به شمول مقدمه نهايي شده است، و بر اجندا کار آغاز می‌گردد».

از سوی دیگر، روز گذشته روزنامه نیویارک تایمز در گزارشی نوشت، رئیس جمهوری افغانستان و افراد نزدیک به او مانع روند مذاکرات صلح شده‌اند.

اما صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان این گزارش را رسماً رد کرد و گفت، رئیس جمهوری محمد اشرف غنی مانع روند مذاکرات صلح نیست بلکه «مبتکر صلح» می‌باشد.

همچنان وحید عمر مشاور رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 1 دسامبر 2020 در توییتی نوشت، حکومت این کشور مذاکرات صلح را متوقف نکرده است.

عمر نوشت: «ما مذاکرات را متوقف نکرده‌ایم. برخلاف، ما امتیازاتی را قایل شده‌ایم که هیچ حکومتی به گروهی نمی‌دهد که حتی آماده نیست ما را منحیث یک حکومت بپذیرد؛ گروهی که برای کسب امتیازات بیشتر بر کشتن مردم اتکا دارد و فکر می‌کند که خشونت و ترور به نفع آن‌ها تمام می‌شود».

شایان ذکر است روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان به تاریخ 12 سپتامبر 2020 آغاز شد و هنوزهم ادامه دارد. همزمان با آن، میزان ناامنی، انفجار و خشونت در این کشور نیز افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم