.
.
.

فرستاده سازمان ملل در امور یمن جنایات حوثی‌ها عليه غیر نظامیان را محكوم كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مارتین گریفیس فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل به یمن جنایت حوثی ها در بمباران غیر نظامیان در دو استان تعز و الحدیده را محکوم کرد که به کشته شدن غیر نظامیان شامل زنان و کودکان انجامید.

گریفیس سه شنبه 1 نوامبر در بیانیه کوتاهی در توئیتر نوشت: «کشته شدن بسیاری از غیر نظامیان شامل 11 کودک تا این لحظه در الحدیده، الدریهمی و تعز در چند روز گذشته، موضوعی وحشت آفرین است.

حتی جنگ نیز قانون مدار است

او با وحشتناک توصیف کردن این تلفات گفت: «قانون بین المللی، طرفین منازعه را به حفاظت از غیر نظامیان ملزم می سازد و جنگ ها نیز برای خود اصولی دارند.»

گریفیس در ادامه متعهد شد تا « به تلاش ها برای دست یافتن به آتش بس فراگیر ادامه دهد که طرفین مناقشه را نسبت به کاستن از دامنه خشونت و تهدید جان غیر نظامیان در تمامی مناطق یمن ملزم سازد.»

یونیسف سه شنبه 1 نوامبر از کشته شدن 11 کودک یمنی ظرف سه روز در جریان دو حمله در استان های تعز والحدیده خبر داد.
این مرکز وابسته به سازمان ملل تاکید کرد که روند تائید شمار قربانیان هنوز در جریان است زیرا احتمال دارد، شمار حقیقی تلفات بیش از تعداد اعلام شده باشد.

کودک شیرخوار در میان کشته‌ها

به گفته یونیسف در جریان این دو حمله خونبار حوثی ها به روستایی در فرمانداری الدریهمی در جنوب شهر الحدیده و منطقه مسکونی درشهر تعز، یک کودک شیرخوار یک ماهه نیز وجود دارد.

یونیسف تاکید کرد «قتل کودکان، اقدامی وحشتناک است در حالی که می بایست در تمامی اوقات از آنها حمایت کرد.» یونیسف از طرفین منازعه خواست تا از هدف قرار دادن کودکان خوداری کرده و همواره آنها را از آسیب، دور نگاه دارند زیرا « حمله به غیر نظامیان شامل کودکان و مناطق مسکونی، نقض قوانین انسانی بین المللی است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم