.
.
.

امرالله صالح از بازپسگیری اموال بانک‌ها از قرضداران و مبارزه دولت با فساد خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 2 دسامبر طی چند توئیت از حساب شخصی خود در شبکه توئیتر از بازپسگیری اموال بانک‌ها از قرضداران و نیز مبارزه دولت افغانستان با فساد در نهادهای مختلف خبر داد.

صالح اعلام کرد، یکی از قرضداران کابل‌بانک که خود را رفیق یک وزیر قلمداد کرده بود قرار است تا سه روز دیگر خانه‌اش را مطابق به حکم دادستانی به مدیریت تصفیه کابل‌بانک بسپارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این خانه باید به ارزش سه صد هزار دالر به فروش برسد و پول آن به خزانه ملت برگردانیده شود.

این شخص سه سال تمرد کرده بود تا اینکه جلسه شش‌ونیم به موضوع رسیده‌گی کرد. اگر سه روز دیگر اینکار نشد از قوا استفاده می‌شود».

او علاوه کرد: «جایدادهای مخفی قرضداران کابل‌بانک را داریم جتسجو می‌کنیم که پول ملت را برگردانیم. مطمین باشید. اکنون هماهنگی رخ در رخ میان اداره مبارزه با جرایم سنگین، سارنوالی، پولیس و امنیت ملی بصورت بی‌سابقه و پر رنگ ایجاد گردیده است».

امرالله صالح از مردم افغانستان خواسته که او را در موارد فساد اداری همکاری کنند.

شایان ذکر است که کابل‌بانک یکی از مشهورترین بانک‌های افغانستان در سال 2010 میلادی ورشکست شد و دادگاه این کشور عاملان ورشکستی این بانک را به زندان محکوم کرد.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در سال 2014 میلادی پرونده کابل‌بانک را دوباره باز کرد که پس از آن، دادگاه عالی این کشور خلیل‌الله فیروزی و شیرخان فرنود از بنیانگذاران اصلی این بانک را هر یک به ده سال زندان محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم