.
.
.

تلفن همراه ضد باکتری به بازار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در دورانی که دل کندن از تلفن‌های همراه برای بسیاری دشوار و ناممکن شده و برخی نیز حتی لحظه‌ای گوشی را از خود دور نمی‌کنند، این دستگاه‌ها تبدیل به خطری برای سلامتی کاربران شده و انواع بیماری‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها را منتقل می‌کنند، اما یک شرکت بریتانیایی وعده داده که تلفن همراه ضد باکتری به بازار عرضه کند.

یک شرکت بریتانیایی نوپا به نام Bullitt اعلام کرد قصد دارد تلفنی تولید و به بازار عرضه کند که همه انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد.

این تلفن که نام «كات إس- 42» اعلام شده، به گفته کارشناسان وبگاه «آودیتی سنترال» یکی از بهترین دستگاه‌های ضد میکروب و باکتری خواهد بود.

شرکت Bullitt که در شهر ردینگ مستقر است، اعلام کرد تلفن همراهش برای مبارزه با میکروب‌ها و باکتری‌ها از یون‌های نقره در بدنه خود بهره خواهد گرفت. این یون‌ها در هنگام تولید بدنه و با تکنولوژی Biomaster در آن تعبیه خواهند شد.

براساس شاخص IP68 که برای سنجش مقدار مقاومت دستگاه‌های الکترونیکی در مقابل غبار و میکروب‌ها استفاده می‌شود، تلفن همراه جدید ساخت شرکت Bullitt که در ابتدای سال 2021 به بازار خواهد آمد، دارای بالاترین استانداردها در این زمینه است. این تلفن از نظر قیمت‌ها در رده تلفن‌های با قیمت متوسط رده‌بندی شد.

اگر چه این تکنولوژی باکتری‌ها و ویروس‌ها را به شکل کارا از بین نمی‌برد، اما شرکت Bullitt مدعی شد که این فناوری می‌تواند باکتری‌های موجود در تلفن همراه را در عرض 15 دقیقه به مقدار 80 درصد و در عرض 24 ساعت به مقدار 99.9 درصد بکاهد.
این تلفن همراه باید هر روز با آب و صابون و دیگر مواد شوینده شسته شود تا همیشه پاکیزه بماند و از این رو ضد آب ساخته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم