.
.
.

ایران: نمایندگان طالبان برای امضا در دفتر یادبود فخری‌زاده به سفارت ما رفته بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از نشر خبری مبنی به حضور نمایندگان طالبان به سفارت ایران در قطر، وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد، نمایندگان طالبان برای امضا در دفتر یادبود محسن فخری‌زاده به سفارت این کشور در قطر رفته بودند، چیزی بیشتر از این هم نبوده است.

وزارت امور خارجه ایران در توییتی نوشت، تمام دفاتر سیاسی مستقر در قطر با حضور در سفارت این کشور در دوحه در دفتر یادبود محسن فخری‌زاده امضا می‌کنند که طالبان نیز در قطر دفتر سیاسی دارند و آنها هم برای امضا رفته بودند و چیزی بیشتر از این هم نبوده است.

گفتنی است که هیاتی متشکل از اعضای دفتر سیاسی گروه طالبان دوشنبه 30 نوامبر 2020 با حضور در محل سفارت ایران در دوحه، کشته شدن محسن فخری زاده چهره سرشناس برنامه هسته‌ای ایران را تسلیت گفت.

سفارت ایران در دوحه در توییتی نوشت، این هیات از طالبان ضمن ابراز تسلیت به مناسبت کشته شدن فخری‌زاده، ورود حمید دهقانی سفیر جدید ایران در قطر را هم خوشامد گفت.

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران به تاریخ 27 نوامبر 2020 در منطقه آبسرد دماوند تهران ترور شد براساس منابع امنیتی ایران طرح ترور فخری‌زاده به این صورت اتفاق افتاد که ابتدا یک دستگاه خودرو نیسان در جاده اصلی منطقه آبسرد در حین عبور خودرو دانشمند هسته‌ای ایران منفجر شد و سپس عامل بعدی اقدام به تیراندازی رگباری کرده که در پی آن چند تن از محافظان فخری‌زاده و خود او در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان جان خود را از دست داد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اسرائیل را متهم کرد که در رابطه با ترور دانشمند هسته‌ای ایران در نزدیکی تهران به عنوان «مزدور» برای دولت آمریکا عمل می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم