.
.
.

هشدار امرالله صالح به طالبان: شکستن اراده یک ملت با ماین چسپکی امکان ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 1 دسامبر به گروه طالبان هشدار داد، شکستن اراده یک ملت با ماین چسپکی امکان ندارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «طالبان در آخرین ویدیوهای تبلیغاتی خود نشان می‌دهند که چگونه ماین‌های چسپکی مردم را به خاک وخون می‌نشاند. درین ویدیوها گفته‌اند که اگر خواست طالب پذیرفته نشود این ماین‌ها نثار تمام شما می‌شود».

صالح اضافه کرد: «پیام من به طالبان این است که کسان دیگری نیز با توسل و اتکا به وحشت خواستند این ملت را به تمکین وادارند ناکام شدند.

مردم افغانستان از ترس ماین چسپکی تسلیم جهل و وحشت نخواهند شد. شاید رو آوردن شما به سیاست برایتان جایگاه ایجاد کند اما شکستن اراده یک ملت سی‌وپنج میلیونی با ماین چسپکی امکان ندارد».

امرالله صالح به طالبان هشدار داد: «ما بزودی این وسیله شیطانی شما را نیز هیچ خواهیم ساخت. این چلنج من به اتکا به خدا و مردم به طالب است».

شایان ذکر است در این روزها میزان ناامنی، انفجار و خشونت در افغانستان افزایش یافته است. دو روز پیش (یک‌شنبه 29 نوامبر2020) در نتیجه حملات انتحاری و انفجاری در ولایت‌های غزنی و زابل در جنوب افغانستان بیش از 30 نفر کشته شدند و بیش از 30 نفر دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم