.
.
.

هجوم مسلحانه به لشکر چهارم ارتش سوریه که تحت فرماندهی ماهر اسد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی‌گسترش فعالیت داعش طی روزهای اخیر در برخی مناطق سوریه و عراق، دیده بان حقوق بشر سوریه روز سه شنبه 1 دسامبر اعلام کرد، اتوبوس حامل تعدادی از اعضای لشکر چهارم ارتش اسد به فرماندهی ماهر الاسد در دیر الزور مورد هجوم مسلحانه قرار گرفته و تعدادی از افراد آن زخمی شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اما توضیحی در باره اینکه این هجوم توسط داعش صورت گرفته یا نه نداده است.

دیدبان حقوق بشر همچنین به نقل از منابع خود در سوریه از حمله افرادی مسلح به شهرک القوریه نیز خبر داد.

شهرک قوریه قبل از این هجوم شاهد بسیج نیروهای رژیم اسد بود که این نیروها مقررات منع رفت و آمد را در این مکان اعمال کرده بودند.

لشکر چهارم ارتش سوریه به فرماندهی ماهر اسد برادر کوچکتر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و دومین فرد قدرتمند این کشور محسوب می‌شود. این لشکر از مهمترین لشکرهای نظامی در نیروهای ارتش و شبه نظامیان وابسته به آن در سوریه به شمار می رود.

تحولات جدید در مناطقی در سوریه نشان داده که داعش به شدت در حال افزایش فعالیت‌های خود در مناطق صحرای سوریه است.

داعش طی این مدت نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان وفادار به آنها را هدف قرار داده است.

این گروه تاکنون با کمین‌های مختلف و با حملاتی که با استفاده از بمبهای کنار جاده‌ای یا هجوم مسلحانه مستقیم نیروهای اسد را مورد هدف قرار داده و باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از آنها شده است.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه داعش طی ماه‌های گذشته، بیش از 92 نفر از نیروهای رژیم و شبه نظامیان وفادار به آنها را از طریق کمین، بمب گذاری و درگیری مستقیم در صحرای سوریه به قتل رسانده است.

طبق گزارش حقوق بشر سوریه، تعداد کشته‌شدگان رژیم اسد و نیروهای وابسته به آن از 24 مارس 2019 تا امروز به 1020 نفر رسیده است. از میان این تعداد 2 روس و حدود 140 نفر از شبه نظامیان ایران که اغلب غیر سوری هستند، در صحرای دیر الزور، رقه، حمص و سویدا کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم