.
.
.

استقبال آمریکا از لتونی در پی تروریستی خواندن همه جناح‌های حزب الله لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 30 نوامبر 2020 ضمن دعوت از کشورها برای ممانعت از فعالیت عناصر حزب‌الله لبنان و تامین کنندگان مالی آن در خاک این کشورها، از اعلام جمهوری لتونی در «سازمان تروریستی» خواندن کامل حزب الله لبنان و همه جناح‌های آن استقبال کرد.

در بیانیه صادره از کالی براون یکی از سخنگویان وزارت خارجه ایالات متحده به حمایت جمهوری لتونی از تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه ایران اشاره شده است.

بنا به این بیانیه جمهوری لتونی که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است اعلام آمادگی کرده تا هر شخصی را که به نوعی با حزب‌الله لبنان در ارتباط است را از ورود به خاک این کشور منع کند.

کالی براون همچنین گفت ادامه سازمان تروریستی خواندن حزب‌الله از سوی کشورهای جهان به ویژه در اروپا و آمریکای لاتین دارای پیام قوی به این گروه شبه‌نظامی و حمایت کنندگان آن در ایران است و آن این‌که مرحله جدیدی در راه است.

او گفت که در مرحله بعدی دیگر عناصر حزب‌الله قادر به فعالیت در سرزمین‌های اروپایی نخواهند بود و در این‌باره افزود که اتحادیه اروپا راه تعدادی از دولت‌های اروپایی را ادامه خواهد داد تا شکاف‌های امنیتی که به دنبال تفاوت نظری قائل شدن میان دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله ایجاد شده را ببندد.

در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید شده که حزب‌الله لبنان با تمام جناح‌های سیاسی و نظامی‌اش سازمانی تروریستی است.
در این بیانیه همچنین آمده است که واشنگتن به دعوت از همه کشورها برای ممانعت از فعالیت‌های عناصر حزب‌الله، تامین‌کنندگان مالی آن و سربازانش در خاک این کشورها ادامه خواهد داد.

این در حالی است که بسیاری از کشورها در نقاط مختلف جهان حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی خوانده و فعالیت‌های آن در خاک این کشورها را ممنوع کرده‌اند و کشورهای دیگری در حال بررسی برای اتخاذ گام‌های مشابهی در این زمینه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم