واكنش شاهزاده رضا پهلوی به ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده رضا پهلوی فرزند محمد رضا شاه فقيد ایران، در اولین اظهار نظر در مورد ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران گفت مسیری که «رژیم جنایتکار» طی کرده با مسیر عظمت ایران مغایرت دارد.

رضا پهلوی گفت:«ادامه راهی که رژیم در پیش گرفته هر روز ما را به سمت ناامنی ، سختی و تحقیر بین المللی سوق می دهد».

شاهزاده رضا پهلوی در حساب توئیتر خود افزود:«جمهوری اسلامی نام ایران را با خرابکاری، گروگانگیری، وحشت، مرگ و ویرانی لکه دار کرده است. ما باید کشور خود را آزاد کنیم تا بار دیگر ایران با رشد، شکوفایی، توسعه، پیشرفت، صلح و همکاری علمی، نام و تعریف حقیقی خود را باز یابد».

محسن فخری زاده دانشمند هسته ایران روز 27 نوامبر در منطقه آبسرد دماوند تهران ترور شد

طبق منابع امنیتی ایران طرح ترور فخری زاده به این صورت اتفاق افتاد که ابتدا یک دستگاه خودرو نیسان در جاده اصلی منطقه آبسرد در حین عبور خودرو دانشمند هسته‌ای ایران منفجر شد و سپس عامل بعدی اقدام به تیر اندازی رگباری کرده که در پی آن جند تن از محافظان فخری‌زاده و خود او در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان جان خود را از دست داد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اسرائیل را متهم کرد که در رابطه با ترور دانشمند هسته ایران در نزدیکی تهران به عنوان "مزدور" برای دولت آمریکا عمل می کند.

روحانی در تاریخ 28 نوامبر در وب سایت رسمی خود نوشت: «بار دیگر ، دستان شرور استکبار جهانی ، با رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان مزدور ، با خون یک دانشمند دیگر این ملت لکه دار شد».

به گفته تحلیل گران ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران، موجب افزایش تنش‌ها میان ایران و ایالات متحده و متحد آن اسرائیل خواهد شد.

گفتنی است که آمریکا پپش از این رویداد چندین ناو هواپیما بر جنگی به منطقه اعزام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم