مدیر برکنار شده آژانس امنیت سایبری آمریکا: انتخابات ریاست جمهوری 100% سالم بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«کریس کربز» مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها که در تاریخ 17نوامبر به دلیل اظهاراتش در باره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط دنالد ترامپ از سمت خود برکنار شد، در اولین مصاحبه خود پس از برکناری اش گفت، به نظر او انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار دقیق و سالم بوده است.

کربز گفت: «من به امنیت سلامتی این انتخابات اطمینان دارم زیرا می دانم کارهایی که ما برای پشتیبانی از ایالت ها و شرکای محلی خود طی چهار سال انجام داده‌ایم جایی برای تقلب باقی نمی‌گذارد. من نوع کارهایی که توسط مرکز اطلاعاتی، وزارت دفاع ، FBI و کارمندان ما انجام شده است را می‌دانم. من می‌دانم که این سیستم‌ها ایمن ترند. من بر اساس آنچه دیدم و انجام دادیم می دانم که هر تلاشی برای خدشه دار کردن انتخابات با شکست مواجه خواهد شد».

دو سال پیش پرزیدنت ترامپ كربز به عنوان مسئول آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها منصوب كرد. در آن زمان مجلس سنای آمریکا كریز كه در تمام عمرش جمهوری‌خواه بود ، به اتفاق آرا تأیید كرد.

آژانسی که کربز ریاست آن را به عهده داشت و با نام اختصاری «CISA» شناخته می‌شود، به ایمن سازی سیستم‌های رایانه‌ای در ‌جاهایی مانند نیروگاه‌های هسته‌ای و ماشین‌های انتخاباتی در 50 ایالت در آمریکا کمک می کند.

کربز گفت: «من دیگر یک کارمند دولت نیستم اما احساس می‌کنم هنوز چیزی برای ارائه دادن دارم و همانطور که می‌دانید هنگامی که این بخش را برای حمایت و دفاع از قانون اساسی در برابر تهدیدات خارجی و داخلی اداره می‌کنید ، سخت است که از آن دور شوید و اگر بخواهم یک موضوع را تأیید کنم این است که رأی ‌گیری امن بود و انتخابات نیز امن بود ، بنابراین من کار خود را انجام دادم».

کربز 43 ساله که در امنیت سایبری در دولت جورج دبلیو بوش کار می کرد ، مدیر سیاست امنیت سایبری در مایکروسافت شد و در سال 2017 به امنیت داخلی دولت ترامپ پیوست. اولویت او جلوگیری از عملیات هکرها و دادن اطلاعات غلط در انتخابات 2016 بود.

کربز گفت: «ما 3 سال و نیم با هر سناریوی احتمالی مانند چگونگی دخالت عامل خارجی در انتخابات را بررسی کردیم. سناریوها بی پایان هستند ما می‌توانیم تمام ادعاهای مضحک مداخله در انتخابات 2020 را ادامه دهیم ، اما شواهد موجود در برگه‌های رای‌گیری و عملیات بازشماری نشان داد که انتخابات سالم است و مردم آمریکا باید 100٪ به رای خود اطمینان داشته باشند».

دلیل برکناری کریتوفر کربز توسط ترامپ

ترامپ روز سه‌شنبه 17 نوامبر در پیامی توئیتری نوشت: «اظهارات اخیر کریس کربز درباره امنیت انتخابات 2020 بسیار مبهم است؛ زیرا تقلب و تخلفات گسترده ای رخ داد از جمله اینکه مرده‌ها رأی دادند، ناظران انتخاباتی اجازه نیافتند به محل‌های رأی گیری بروند، نقص فنی در ماشین های رأی گیری وجود داشت که آرا را از ترامپ به بایدن تغییر دادند، رأی گیری دیرهنگام و بسیاری چیزهای دیگر».

وی در توئیت دیگری افزود: «به این دلیل دوره تصدی کریستوفر کربز به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها فوراً تمام می‌شود».

توئیتر بلافاصله به هر دو توئیت ترامپ برچسب زد و نوشت: «این ادعا درباره تقلب انتخاباتی مورد مناقشه است».

مدیر آژانس امنیت سایبری چهار روز قبل از برکناری‌اش توسط ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات 2020 «امن‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا» بوده و ادعاها در مورد تخلف در این رأی گیری را رد کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم