جو بایدن از ناحیه مچ پا دچار صدمه شده و ترامپ برای او آرزوی بهبودی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا در پی حادثه‌ لغزش، پیچ‌خوردگی و مصدومیت مچ پایش که روز شنبه هنگام بازی با سگش برای او اتفاق افتاده، یکشنبه 29 نوامبر 2020 جهت درمان تحت نظر یک پزشک جراح استخوان قرار گرفت.

بنا به اعلام دفترش، جو بایدن رئیس جمهوری 78 ساله منتخب آمریکا یک روز پس از مصدومیت او از ناحیه مچ پا یکشنبه در «اقدامی پیشگیرانه» به مطب یکی از پزشکان متخصص جراحی استخوان منتقل شده است.

دفتر جو بایدن در این باره اعلام کرد که «با انگیزه احتیاط شدید، بعد از ظهر امروز از سوی یک جراح استخوان معاینه خواهد شد و در این راستا با هدف اطمینان از وضعیت پای او از آن پرتونگاری با اشعه ایکس و همچنین سی تی اسکن صورت خواهد گرفت».

بنا به اعلام دفتر جو بایدن او در حادثه‌ای که روز شنبه برایش اتفاق افتاده، دچار شکستگی نشده است.

کیون اوکانور پزشک ویژه بایدن نیز در بیانیه جداگانه‌ای که از سوی دفتر بایدن توزیع شده، ضمن اعلام این‌که بایدن مورد بررسی‌های بیشتر و دقیق‌تری قرار خواهد گرفت، گفت:« پرتونگاری اولیه با اشعه ایکس نشان از عدم وجود هر گونه شکستگی دارد».

پزشک مخصوص بایدن در ادامه گفت که او احتمالا به دلیل شکستگی خفیف در پایش برای راه رفتن تا چند هفته به کفش ویژه‌ای نیاز خواهد داشت.

از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا در توئیتی بر شبکه «توئیتر» برای بایدن بهبودی سریع آرزو کرده و ویدیویی که بایدن را در حال خروج از مطب پس از انجام معاینات پزشکی نشان می‌دهد را باز نشر کرد.

قرار است بایدن در 20 ژانویه آینده سوگند ریاست جمهوری یاد کند تا بدان وسیله دوره ریاست جمهوری‌اش را به عنوان مسن‌ترین رئيس جمهوری آمریکا آغاز کند.

از سویی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در نخستین مصاحبه خود بعد از انتخابات ضمن تأکید این که آمریکا شاهد بزرگترین تقلب انتخاباتی بوده همچنان با تکرار ادعاهایش مبنی بر وقوع تقلب گسترده در انتخابات بر عدم اذعان به شکست در برابر جو بایدن اصرار می‌ورزد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم