انفجار موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در حومه درعا سوریه 3 مجروح بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه یکشنبه 29 نوامبر 2020 در پی انفجار موتورسیکلت بمب‌گذاری شده‌ای در مسیر ارتباطی شهرک الغاریه و شهر الحراک در حومه درعا در جنوب سوریه 3 غیرنظامی این کشور کشته شدند.

بنا به آمار دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد حملات و تلاش‌ها برای ترور در استان درعا در جنوب سوریه که به اشکال و روش‌های عدیدی به وسیله تله‌های انفجاری، خودروهای بمب‌گذاری شده و تیراندازی توسط تیم‌های مسلح کاه از ژوئن 2019 تاکنون انجام شده به 777 مورد می‌رسد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد کسانی که در این بازه زمانی در حملات و تلاش‌های ترور در استان درعا سوریه کشته شده‌اند به 511 تن می‌رسد که 144 تن از آنها غیرنظامی بودند و از جمله این افراد غیرنظامی کشته شده 12 زن و 15 کودک بودند.

همچنین 221 تن از مجموع کشته شدگان در این استان از نیروهای رژیم سوریه و عناصر مسلح طرفدار رژیم بودند و 99 دیگر نیز از پیکارجویان گروههای مسلح سوری بودند که در پی آشتی و تسویه حساب با رژیم به صف عناصر دستگاههای امنیتی رژیم پیوسته‌اند که از جمله آنها فرماندهان سابق بودند.

علاوه بر آن 23 تن از شبه‌نظامیان سوری وابسته به «حزب الله» لبنان و نیروهای ایرانی مستقر در سوریه و همچنین 24 تن از عناصر تشکیلات موسوم به «سپاه پنجم» سوریه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم