امرالله صالح: در هیچ جای دنیا فروش سیم‌کارت مانند افغانستان بی‌نظم صورت نمی‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه 30 نوامبر اعلام کرد، در هیچ جای دنیا فروش سیم کارت مانند افغانستان بی‌نظم و بدون اسناد صورت نمی‌گیرد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «شماری از سیم‌کارت فروشان را که بدون تثبیت هویت متقاضی به اصطلاح به صورت توله‌کی و بی‌حساب سیم‌کارت می‌فروختند دستگیر کردیم. با شرکت‌های مخابراتی مذاکرات مسلکی ما ادامه دارد».

Advertisement

صالح اضافه کرد، در هیچ جای دنیا فروش سیم‌کارت مانند افغانستان بی‌نظم و بدون اسناد صورت نمی‌گیرد. اگر فروشنده‌گان ثابت نمایند که در گذشته فروشات شان پس از تثبیت هویت بوده است اموال مصادره شده را برای‌شان باز می‌گردد.

او تاکید کرد: «شیوه فروش سیم‌کارت بصورت کنونی آن ادامه نخواهد داشت. برای ما گزارش رسیده است که در دروازه تورخم نیز غرفه‌هایی وجود دارد که بی‌حسات سیم‌کارت می‌فروشند از مقامات ننگرهار می‌خواهیم که به این معضل رسیدگی نمایند. به تمام ولایاتی که شامل میثاق امنیتی اند هدایت داده می‌شود که با پیروی از کابل درین ارتباط اقدام نمایند».

امرالله صالح به موترهای بدون اسناد نیز اشاره کرده و نوشته است، ثبت موترهای بی‌پلیت و بی‌اسناد سرعت می‌یابد.

شایان ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان پس از افرایش ناامنی در شهر کابل، امرالله صالح معاون اول‌اش را به عنوان مسئول تأمین امنیت کابل تعیین کرد که پس از آن او در برخی از جاهای این شهر اصلاحات را شروع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم