آماده باش نيروهاى اسرائیل در ارتفاعات جولان و مرزهای لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرنگار تلویزیون العربیه روز دوشنبه 30 نوامبر 2020 از آماده باش کامل ارتش اسرائیل در بلندی‌های جولان و مرزهای این کشور با لبنانخبر داد. این وضعیت آماده باش نیروهای اسرائیلی برای پیشگیری از احتمال حملات انتقام‌گیرانه ایران پس از کشته شدن محسن فخری زاده صورت گرفته است.

زیاد حلبی خبرنگار العربیه و الحدث در فلسطین در گزارشی از مناطق مرزی جولان و جنوب لبنان گفت، بعد از کشته شدن محسن فخری‌زاده در ایران که برخی مقامات ایران اسرائیل را به دست داشتن در آن‌ها متهم کرده‌اند، ارتش اسرائیل در این مناطق جولان و مرز لبنان به حالت آماده‌باش در آمده است.

در همین حال ایلی کوهن وزیر اطلاعات اسرائیل گفت که او نمی‌داند که چه کسی محسن فخری زاده را به قتل رسانده است اما می‌داند که او در تولید سلاح‌های کشتار جمعی دست داشته و با بدون او خاورمیانه و جهان بدون در وضعیت بهتری خواهد بود.

کوهن بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل اجازه نخواهد داد که ایران به سلاح اتمی دسترسی پیدا کند.

عاویو کوچاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد، کشورش تمام نیروی خود را برای منع نفوذ ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

کوچاوی در جریان بازرسی از نیروهای عملیاتی در جولان در مرز با سوریه، گفت، ارتش اسرائیل به آماده سازی کامل خود در برابر هر اقدام تهاجمی که آن را هدف قرار می دهد، ادامه می‌دهند. این بازدید چند روز پس از کشف میدان انفجاری در نزدیکی مرز و حمله ارتش اسرائیل به اهداف ایران در سوریه انجام شد.

روز شنبه نيز تساحی هانگبی یکی از وزرای اسرائیل که به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این نزدیک است، روز شنبه به در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «N12» در باره ترور فخری زاده دانشمند ایرانی گفت، من هیچ مدرکی دال بر اینکه اسرائیل چنین اقدامی کرده باشد، دست ندارم. این بدین معنی نیست که من نمی توانم صحبت کنم من مسئول هستم اما واقعیت در حال حاضر هیچ مدرکی ندارم».

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، اسرائیل را به ترور محسن فخری‎زاده دانشمند هسته‌ای ایران متهم کرد.

روحانی روز گذشته در وب سایت رسمی خود نوشت: «بار دیگر ، دستان شرور استکبار جهانی با رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان مزدور با خون یک دانشمند دیگر این ملت لکه دار شد».

در همین راستا، حسین علایی یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران ایران به نوبه خود از این ضعف آشکار امنیتی در داخل ایران انتقاد کرد. او در اظهاراتی که روز جمعه رسانه‌های محلی آن را منتشر کرد، گفت: «بیش از 10 سال است که اسرائیل در داخل ایران عملیاتی از جمله ترور دانشمندان را انجام می دهد. قتل محسن فخری زاده نشان می دهد که ساختار عملیاتی اسرائیل در داخل ایران بسیار پیچیده و بر اساس اطلاعات بسیار دقیق صورت می‌گیرد».

به گزارش یک کانال خبری اسرائیلی، تل‌آویو پس از تهدیدهای ایران برای انتقام از کشتن محسن فخری‌زاد دانشمند هسته‌ای، وضعیت هشدار سفارتخانه‌های خود در سراسر جهان افزایش داده و نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: این وزارتخانه در باره مسائل امنیتی اظهار نظر نمی‌کند.

این در حالی است که ایران اسرائیل را به ترور دانشمند هسته‌ای خود فخری‌زاده متهم کرده و رهبر ایران علی خامنه‌ای خواستار انتقام شده است.

محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران، در تاریخ 28 نوامبر در منطقه آبسرد دماوند پس از انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر او محافظانش ابتدا خودروی او از کار افتاد و سپس افرادی مسلح با شلیک گلوله به سوی خودروی حامل وی او را به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم