.
.
.

پیش‌نویس قانون غنی‌سازی اورانیوم تا 20٪ در مجلس ایران تصویب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پارلمان ایران یکشنبه 29 نوامبر با اکثریت قاطع، پیش‌نویس قانون «تدابیر راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را تصویب کرد که شامل بالا بردن در صد غنی سازی اورانیوم تا 20٪ است.

محسن فخری‌زاده رئیس مرکز پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران جمعه 27 نوامبر در عملیاتی به قتل رسید که از سوی تهران به عنوان «اقدامی تروریستی» توصیف شد.

وزارت دفاع ایران در بیانیه‌ای تأکید کرد «عناصر تروریست ظهر جمعه، خوروری حامل محسن فخری‌زاده رئیس مرکز پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله خود قرار دادند.»

این در حالی است که محمدباقر قالیباف رئیس‌ مجلس ایران در واکنش به کشتن محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، «واکنش قوی» در برابر کسانی که آنها را «دشمن جنایتکار» خواند را خواستار شد و چنین اقدامی را عامل «بازدارندگی» در برابر «خطاهای احتمالی آینده دشمن» و گرفتن «انتقام» دانست.

محمدباقر قالیباف یکشنبه 29 نوامبر 2020 در جلسه علنی امروز مجلس ایران با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، تأکید کرد که همه نهادها باید از فرستادن هر گونه «سیگنال ضعف یا اعتماد» به آمریکا پرهیز کنند.

او با بیان اینکه «دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی» گفت: «واکنش قوی هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن بازدارندگی ایجاد می‌کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام می‌گیرد.»

رئیس مجلس ایران «انتقام بازدارنده از عاملان و آمران» این قتل را خواستار شد و هدف چنین اقداماتی را افزایش فشار اقتصادی و امنیتی بر ایران قلمداد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم