.
.
.

قالیباف خواستار «واکنش قوی» در قبال کشتن فخری‌زاده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس مجلس ایران در واکنش به کشتن محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، «واکنش قوی» در برابر کسانی که آنها را «دشمن جنایتکار» خواند را خواستار شد و چنین اقدامی را باعث «بازدارندگی» مقابل «خطاهای احتمالی آینده دشمن» و گرفتن «انتقام» دانست.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 29 نوامبر 2020 محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس ایران با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، تاکید کرد که همه نهادها باید از فرستادن هر گونه «سیگنال ضعف یا اعتماد» به این سیستم پرهیز کنند.

او با بیان اینکه «دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود مگر با واکنشی قوی» گفت: «واکنش قوی هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن بازدارندگی ایجاد می‌کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام می‌گیرد».

رئیس مجلس ایران «انتقام بازدارنده از عاملان و آمران» این قتل را خواستار شد و هدف چنین اقداماتی را افزایش فشار اقتصادی و امنیتی بر ایران قلمداد کرد.

محسن فخری‌زاده عضو ارشد سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود. او 27 نوامبر ترور شد و در پی شدت جراحات جان باخت. فخری‌زاده پیش از مرگ ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران را برعهده داشت.

کشته شدن او، واکنش اکثر مقامات عالی‌رتبه ایران را در پی داشت. مجلس ایران در واکنش به قتل این شخصیت نظامی بانفوذ دو فوریت طرح قبلی خود درباره توقف پروتکل الحاقی را تصویب کرد.

علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز روز گذشته مجازات «عاملان و آمران» قتل فخری‌زاده را خواستار شد اما از کشور یا گروه خاصی به عنوان مسئول این قتل نام نبرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم