.
.
.

سازمان همکاری اسلامی خواستار توقف خشونت و برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه افغانستان یک‌شنبه 29 نوامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، سازمان همکاری اسلامی از گروه طالبان خواست که خشونت را پایان دهد به آتش‌بس فوری در این کشور توافق کنند.

این وزارت اضافه کرد، نشست دو روزه شورای وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی به روزهای جمعه و شنبه هفته جاری در شهر نیامی پایتخت نایجیریا (نیجریه) برگزار شد و کشورهای عضو این سازمان حمایت قاطع‌اش را از مذاکرات صلح افغانستان اعلام کردند.

در این اعلامیه ذکر شده: «سازمان همکاری اسلامی از علما و نهادهای مذهبی در سرتاسر کشورهای عضو این سازمان خواست تا جنگ در افغانستان را تحریم و در حمایت از مذاکرات صلح موضع‌گیری نمایند».

در ادامه این اعلامیه یادآوری شده: «ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر در افغانستان، به خصوص مورد هدف قرار دادن افراد ملکی مانند حمله در بامیان، حمله بالای پوهنتون کابل، حمله بالای مرکز آموزشی کوثر و حمله بالای زایشگاه در دشت برچی، سازمان همکاری اسلامی از طالبان خواست تا خشونت‌ها را کاهش داده و به تأمین عاجل آتش‌بس توافق نمایند».

از سوی دیگر، شیخ احمد الریسونی رئیس اتحادیه جهانی علمای اسلام، شیخ عکرمه صبری امام مسجد «القدس» و رئیس علمای دینی فلسطین و همچنان علمای و مفتی‌های کشور بنگلادیش نیز اخیراً جنگ جاری افغانستان را حرام و نامشروع خواندند و تاکید کردند که این جنگ جواز شرعی ندارد.

شایان ذکر است در این روزها میزان ناامنی، انفجار و خشونت در افغانستان افزایش یافته است. امروز یک‌شنبه در نتیجه حملات انتحاری و انفجاری در ولایت‌های غزنی و زابل در جنوب افغانستان بیش از 30 نفر کشته شدند و بیش از 30 نفر دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم