.
.
.

روزنامه کیهان: باید به حیفا آنچنان حمله کنیم که با تلفات انسانی سنگین توام باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه کیهان وابسته به رهبر ایران در یادداشتی با فرض نقش داشتن اسرائیل در کشته شدن فخری‌زاده و در صورتی که این فرض برای شورای عالی امنیت ملی ایران به اثبات برسد، خواستار حمله به بندر حیفا شد، طوری که تلفات انسانی سنگین به همراه داشته باشد.

روزنامه حکومتی کیهان وابسته به علی خامنه‌ای، امروز یکشنبه 29 نوامبر 2020 با بیان این فرض که اسرائیل در کشتن محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران نقش داشته در این یادداشت تاکید کرد که همه شواهد هم این را نشان می‌دهد.

محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع ایران و عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. او در 27 نوامبر با انفجار و تیراندازی در آبسرد دماوند کشته شد. این دانشمند هسته‌ای ایران پیش از مرگ، ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را برعهده داشت.

این روزنامه در ادامه نوشت: «ما لزوماً باید آنچنان ضربه‌ای به این رژیم بزنیم که موضوع حمله به نیروها یا مراکز ایرانی در هر کجا که باشند - از آبسرد تا کاراکاس - از دستور کار هر دشمنی برای همیشه خارج شود».

کیهان در این یادداشت با اشاره به اینکه ایران در مواجهه با اسرائیل چند نوبت اعلام کرده اگر اسرائیل «دست از پا خطا کند حیفا را می‌زند»، افزود: «الان با فرض اثبات نقش رژیم صهیونیستی در این شهادت عظیم، می‌توانیم این تهدید را عملیاتی کنیم اما نه به این معنا که به عملیاتی در اندازه اقدام موشکی که علیه پایگاه نظامی عین‌الاسد داشتیم، بسنده کنیم و نه با ملاحظات آن عملیات، بلکه به این معنا که به طور واقعی شهر مهم بندری حیفا را آنچنان مورد حمله قرار دهیم که علاوه بر انهدام تاسیسات با تلفات سنگین انسانی نیز توأم باشد تا بازدارندگی ما به نقطه اطمینان برسد».

گفتنی است، بیشترین مراکز مهم حکومتی و اقتصادی اسرائیلی‌ها در دو شهر مهم حیفا و تل‌آویو بنا نهاده شده‌اند و از این حیث، این دو شهر به شهرهای مهم و استراتژیکی برای پیشبرد اهداف اقتصادی، سیاسی و امنیتی اسرائیل تبدیل شده‌اند.

در بین این دو شهر مهم، شهر حیفا در شمال اسرائیل از اهمیت بیشتری به لحاظ اقتصادی و زیربنایی برخوردار است، از این رو این شهر به قلب اقتصادی اسرائیل ملقب شده است.

حیفا بزرگ‌ترین شهر در شمال اسرائیل و سومین شهر بزرگ آن است. اسرائیل در این شهر بندری پنج مرکز مهم و حساس دارد که به مثابه شاهرگ حیاتی برای آن محسوب می‌شود.

در حالیکه مقامات ارشد ایران از جمله رئیس‌جمهوری این کشور، اسرائیل را به انجام عملیات کشتن فخری‌زاده متهم کردند، یکی از وزرای اسرائیل اعلام کرد که مدرک و نشانه‌ای از اینکه چه کسی محسن فخری‌زاده را در تهران ترور کرده است در دست ندارد.

بر اساس گزارش، آرتی عربی، «تزاچی هانگبی» وزیر امور حل و فصل اسرائیل، روز گذشته در مصاحبه‌ای تلویزیونی تاکید کرد که مدرک و نشانه‌ای از فردی که ترور شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند دفاعی و هسته ای ایران را انجام داده است در دست ندارد.

به گفته او، این به معنای این نیست که چون مسئول است سخنی نمی‌گوید بلکه برای این است که واقعا مدرکی ندارد.

رسانه‌های اسرائیل نیز صبح روز گذشته گزارش دادند که تمام سفارتخانه‌های این رژیم در سراسر جهان سطح امنیتی و هشدار را افزایش داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم