.
.
.

در پی ترور فخری‌زاده دانشمند ایرانی سفارتخانه‌های اسرائیل به حالت آماده باش درآمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تساحی هانگبی یکی از وزرای اسرائیل که به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این نزدیک است، روز شنبه به در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «N12» در باره ترور فخری زاده دانشمند ایرانی گفت، من هیچ مدرکی دال بر اینکه اسرائیل چنین اقدامی کرده باشد، دست ندارم. این بدین معنی نیست که من نمی توانم صحبت کنم من مسئول هستم اما واقعیت در حال حاضر هیچ مدرکی ندارم».

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، اسرائیل را به ترور محسن فخری‎زاده دانشمند هسته‌ای ایران متهم کرد.

روحانی روز گذشته در وب سایت رسمی خود نوشت: «بار دیگر ، دستان شرور استکبار جهانی با رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان مزدور با خون یک دانشمند دیگر این ملت لکه دار شد».

در همین راستا، حسین علایی یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران ایران به نوبه خود از این ضعف آشکار امنیتی در داخل ایران انتقاد کرد. او در اظهاراتی که روز جمعه رسانه‌های محلی آن را منتشر کرد، گفت: «بیش از 10 سال است که اسرائیل در داخل ایران عملیاتی از جمله ترور دانشمندان را انجام می دهد. قتل محسن فخری زاده نشان می دهد که ساختار عملیاتی اسرائیل در داخل ایران بسیار پیچیده و بر اساس اطلاعات بسیار دقیق صورت می‌گیرد».

به گزارش یک کانال خبری اسرائیلی، تل‌آویو پس از تهدیدهای ایران برای انتقام از کشتن محسن فخری‌زاد دانشمند هسته‌ای، وضعیت هشدار سفارتخانه‌های خود در سراسر جهان افزایش داده و نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: این وزارتخانه در باره مسائل امنیتی اظهار نظر نمی‌کند.

این در حالی است که ایران اسرائیل را به ترور دانشمند هسته‌ای خود فخری زاده متهم کرده و رهبر ایران علی خامنه ای خواستار انتقام شده است.

از سوی دیگر ترکیه ترور دانشمند ایرانی را محکوم و این اقدام را بسیار «زشت» توصیف کرد.

محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران، در تاریخ 28 نوامبر در منطقه آبسرد دماوند پس از انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر او محافظانش ابتدا خودروی او از کار افتاد و سپس افرادی مسلح با شلیک گلوله به سوی خودروی حامل وی او را به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم