.
.
.

خبرگزاری فارس: به جزئیاتی جدید از شیوه عملیات ترور محسن فخری‌زاده به دست پیدا کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فارس یک روز پس از حادثه ترور محسن فخری‌زاده مدعی شد که خبرنگاران این ارگان خبری نزدیک به سپاه پاسداران به جزئیاتی از این عملیات دست پیدا کرده‌اند.

بنابر این گزارش که امروز یکشنبه 29 نوامبر 2020 منتشر شد، «ماشین ضدگلوله حامل محسن فخری‌زاده و همسر وی، صبح جمعه به همراه 3 ماشین تیم حفاظت از شهر رستمکلای مازندران به سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند. ماشین پیشرو تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند.»

فارس در ادامه ادعای خود تصریح کرد «در همین لحظات، صدای ناشی از اصابت چند گلوله به ماشین، موجب جلب توجه دکتر فخری‌زاده و متوقف کردن ماشین می‌شود. فخری‌زاده به تصور اینکه صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور خودرو بوده از ماشین پیاده می‌شود. در همین لحظه از خودرو نیسانی که در فاصله 150 متری ماشین شهید متوقف بوده، از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، شلیک‌های متعددی به سمت شهید صورت می‌گیرد. دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت شهید برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد.»

خبرنگاران فارس مدعی شدند که «در این اثنا سرتیم حفاظت بدن خود را حائل پیکر فخری‌زاده می‌کند و چند تیر نیز به بدن وی اصابت می‌کند. لحظاتی بعد همان نیسان متوقف شده نیز منفجر می‌شود.»

پیکر مجروح این دانشمند هسته‌ای ایران به درمانگاه و از آنجا با بالگرد به بیمارستانی در تهران منتقل می‌شود که بعد از مدتی به جان خود را از دست می‌دهد.

گفتنی است طبق ادعای خبرنگار فارس «در این عملیات که حدود ۳ دقیقه طول کشیده است، هیچ عامل انسانی در محل ترور حضور نداشته و تیراندازی‌ها تنها توسط سلاح خودکار انجام شده است و به جز محافظ فخری‌زاده که مجروح می‌شود، هیچ فرد دیگری در این حادثه آسیب نمی‌بیند.»

فارس در ادامه خاطرنشان کرد که در «بررسی هویت مالک خودروی نیسان، نشان دهنده خروج وی در 8 آبان ماه سال جاری از کشور است.»

گفتنی است محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران، در تاریخ 28 نوامبر در منطقه آبسرد دماوند پس از انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر او و محافظانش ابتدا خودروی او از کار افتاد و سپس افرادی مسلح با شلیک گلوله به سوی خودروی حامل وی او را به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم