.
.
.

تعطیلی 4 شهر در «خوزستان» به علت بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیر کل مدیریت بحران «خوزستان» اعلام کرد که با توجه به روند ادامه بارش‌های کم‌سابقه و برای پیشگیری از هر گونه حوادث احتمالی، ادارات و بانک‌های چهار شهرستان در استان «خوزستان» روز یکشنبه تعطیل اعلام شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 29 نوامبر 2020 پس از شدت گرفتن بارندگی و آبگرفتگی معابر در چهار شهرستان استان «خوزستان» امید بن عباس در ساعات پایانی وقت اداری و دیرهنگام دستور تعطیلی صادر کرد.

به گفته او در پی آبگرفتگی معابر شهری و به منظور پیش‌بینی مشکلات در تردد مردم به درخواست فرمانداران و با تایید استاندار، ادارات و بانک‌های اهواز، ماهشهر، رامشیر و امیدیه امروز تعطیل اعلام می‌گردد.

اما این تعطیلی شامل مراکز خدماتی، عملیاتی، امدادی نمی‌شود. بارش باران در استان «خوزستان» از عصر جمعه گذشته آغاز شده و هم اینک نیز ادامه دارد.

اداره کل هواشناسی این استان پیش‌بینی کرده میزان بارش‌ها در برخی نقاط از جمله اهواز به بیش از 100 میلیمتر برسد. استان خوزستان تجربه وقوع سیل ویرانگر در فروردین سال 98 را دارد که خسارت‌های مالی زیادی در پی داشت.

گفتنی است، ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد خیابان‌ها و معابر اهواز و شهرهای اطراف آن دچار آبگرفتگی شدید شده و رفت و آمد را با دشواری همراه کرده است. بسیاری از ساکنان این مناطق به وضعیت فاضلاب نامناسب و عدم لایروبی به منظور رفع این مشکل انتقادات شدیدی می‌کنند.

در حالیکه اهواز و شهرهای اطراف آن سالهاست که با معضل آبگرفتگی معابر پس از هر بار بارندگی مواجه می‌شوند در 22 دسامبر 2019، برای ساماندهی زیرساخت‌های آب و فاضلاب اهواز 40 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت اما به نظر می‌آید تاکنون اقدام لازم در این زمینه انجام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم