صف‌های طولانی شهروندان برای گرفتن مرغ و انتقاد نماینده خامنه‌ای از مسئولان دولتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

چندین استان ایران در روزهای گذشته شاهد صف‌های طولانی شهروندان برای دریافت مرغ یخ‌زده بودند.

این صف‌های طولانی شهروندان به این علت است که مرغ یخ‌زده از جمله کالاهای حمایت شده دولتی است. به گفته ناظران و کارشناسان ایرانی، این وضعیت در واقع شاخص وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی کشور است که شامل عوامل دیگری نظیر فساد و مدیریت ناکارآمد نیز می‌شود.

با تکرار صحنه صفوف شهروندان منتظر برای دریافت مایحتاج روزمره خود، محمد علی آل‌هاشم نماینده خامنه‌ای در استان آذربایجان شرقی، جمعه 27 نوامبر این پرسش را مطرح ساخت که «قیمت مرغ چه رابطه‌ای با تحریم‌های آمریکا دارد؟» او در انتقاد از مسئولان دولت گفت: «مسئولان حوزه اقتصادی باید از مردم عذرخواهی کنند.»

افزایش بیش از 50 درصدی

شایان ذکر است که قیمت مرغ در ایران، افزایش بیش از 50٪ در یک روز را تجربه کرده ‌است. ایران از بحرانی اقتصادی در کنار کاهش درآمدهای نفتی به دلیل تحریم‌های آمریکا رنج می‌برد که از سال 2018 با خروج ترامپ از برجام، افزایش یافته‌ است.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش روز گذشته خود خاطرنشان نمود که بودجه سال جاری ایران به دلیل کاهش فروش نفت، دچار «نقص حاد» خواهد بود.

این در حالی است که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران عنوان کرد که مردم در برابر تحریم‌های آمریکا درسه سال گذشته مقاومت کردند. وی گفت که «در طول این سال‌ها اقتصاد ما بزرگ و مقاوم بود و گمان نمی‌کنم که هیچ کشوری در منطقه از چنین قدرت پایداری و پیروزی در طول 3 سال جنگ برخوردار باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم