شبه‌نظامیان حوثی تیمی از امدادرسانان را در شهر الحزم یمن ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در ادامه اعمال محدودیت‌های‌شان بر فعالیت‌های مدنی در استان الجوف در شمال شرق یمن یک تیم از کارکنان یکی از سازمان‌های مدنی امدادرسان فعال در زمینه امدادرسانی در این استان را ربودند.

به گفته رسانه‌های یمنی به نقل از ساکنان محلی در شهر الحزم مرکز استان الجوف، شبه‌نظامیان حوثی چهارشنبه تعدادی از شهروندان فعال در زمینه امدادرسانی در یکی از سازمان‌های امدادرسان محلی را ربودند.

Advertisement

از سویی کمیته حقوق و اطلاع‌رسانی (دولتی) در استان الجوف یمن یادآور شد که حوثی‌ها حمله گسترده‌ای را برای تفتیش تعدادی از منازل شهروندان در شهر الحزم استان الجوف را آغاز کرده‌اند.

این کمیته همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی طی تفتیش و بازرسی از منازل در شهر الحزم 6 غیرنظامی را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

افزون بر این کمیته حقوق و اطلاع‌رسانی استان الجوف اشاره کرد که شبه‌نظامیان حوثی زنان و کودکانی را که برای حمایت از اعضای خانواده‌شان خروج و تجمع کرده بودند را با سلاح گرم تهدید و برای ترساندن آنها تیراندازی هوایی کردند.

این کمیته همچنین توضیح داد که غیر نظامیان ربوده شده تیم امدادرسانان یکی از سازمان‌های محلی فعال در زمنیه امداد رسانی بودند.

این کمیته ضمن درخواست آزادی فوری ربوده‌شدگان، اقدامات جنایت‌کارانه خارج از قانون شبه‌نظامیان حوثی را به شدت محکوم کرده و آن را متناقض با توافق‌ها و کنوانسیون‌های انسانی بین‌المللی دانست که نقض حقوق غیرنظامیان را جرم می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم