سازمان جهانی بهداشت: سال آینده به وضعیت طبیعی باز خواهیم گشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تولید واکسن‌های متعدد ضد ویروس کرونا، مایک رایان مدیر برنامه‌های اورژانس در سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرد که تا سال آینده پاندمی کرونا پایان پذیرفته و اوضاع به حالت عادی باز گردد.

مایک رایان پنج‌شنبه در اظهاراتی به شبکه تلویزیونی ایرلندی RTE تصریح کرد که او معتقد است بازگشت به زندگی عادی و آن گونه که متعارف بوده امری بسیار محتمل است، اما در عین حال ادامه تدابیر بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی باید رعایت شود».

او در ادامه با بیان این‌که توزیع واکسن‌ها به معنی «عاری بودن از کووید- 19 نیست» توضیح داد که «علاوه بر تولید واکسن‌ها تدابیر اتخاذ شده کنونی عملا به ما این امکان را می‌دهد تا منحنی انتشار کرونا را پایین آورده و مانع از تعطیلی کامل شده و به کنترل فعال این بیماری کمک خواهد کرد».

این مقام سازمان جهانی بهداشت همچنین خواستار کاهش امکان انتشار بیماری شده و بر ضرورت اجتناب از تجمع‌های انسانی بزرگ تاکید کرد.

شایان ذکر است شرکت فایزر و شرکت شریک آن بیونتیک و شرکت مودرنا اطلاعاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد دو واکسنی که این 3 شرکت در صدد تولیدشان هستند میزان پیشگیری آنها از ابتلا به بیماری کووید- 19 نزدیک به %95 درصد است.

از سویی شرکت آسترازینیکا طی هفته جاری اعلام کرد که در صد تاثیر گذاری واکسن تولید شده در این شرکت به %90 درصد می‌رسد.

این شرکت‌ها همچنین اعلام کردند چنانچه مقامات ذیربط این واکسن‌ها را در هفته‌های آینده تایید کنند به زودی توزیع واکسن آغاز شده و در اختیار دولت‌ها در نقاط مختلف جهان قرار داده خواهد شد تا درباره این که چه کسی واکسن را و به چه ترتیبی دریافت کند، تصمیم‌گیری کنند.

شایان ذکر است که از زمان آغاز انتشار ویروس جدید کرونا در ووهان چین و گسترش انتشار آن به دیگر نقاط جهان تاکنون 61,220,840 نفر در جهان به بیماری کووید- 19 مبتلا شده و 1,435,751 تن جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید