ترامپ: واکسن کرونا از هفته آینده توزیع خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیسجمهوری ایالات متحده پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 اعلام کرد که توزیع واکسن کرونا از هفته آینده و هفته پس از آن در آمریکا آغاز خواهد شد.

دونالد ترامپ در سخنرانی‌اش از طریق‌ ویدئو‌ خطاب به نیروهای آمریکایی مستقر در خارج از این کشور، گفت که واکسن کرونا در ابتدا میان کارکنان خطوط مقدم مبارزه با کرونا، کارکنان بخش درمانی و سالمندان توزیع خواهد شد.

Advertisement

شایان ذکر است همزمان با تولید واکسن‌های متعدد ضد ویروس کرونا، مایک رایان مدیر برنامه‌های اورژانس در سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرد که تا سال آینده پاندمی کرونا پایان پذیرفته و اوضاع به حالت عادی باز خواهد گشت.

مایک رایان پنج‌شنبه در اظهاراتی به شبکه تلویزیونی ایرلندی RTE تصریح کرد که او معتقد است بازگشت به زندگی عادی و آن گونه که متعارف بوده امری بسیار محتمل است، اما در عین حال ادامه تدابیر بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی باید رعایت شود».

او در ادامه با بیان این‌که توزیع واکسن‌ها به معنی «عاری بودن از کووید- 19 نیست» توضیح داد که « علاوه بر تولید واکسن‌ها تدابیر اتخاذ شده کنونی عملا به ما این امکان را می‌دهد تا منحنی انتشار کرونا را پایین آورده و مانع از تعطیلی کامل شده و به کنترل فعال این بیماری کمک خواهد کرد».

این مقام سازمان جهانی بهداشت همچنین خواستار کاهش امکان انتشار بیماری شده و بر ضرورت اجتناب از تجمع‌های انسانی بزرگ تاکید کرد.

شایان ذکر است شرکت فایزر و شرکت شریک آن بیونتیک و شرکت مودرنا اطلاعاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد دو واکسنی که این 3 شرکت در صدد تولیدشان هستند میزان پیشگیری آنها از ابتلا به بیماری کووید- 19 نزدیک به %95 درصد است.

از سویی شرکت آسترازینیکا طی هفته جاری اعلام کرد که در صد تاثیر گذاری واکسن تولید شده در این شرکت به %90 درصد می‌رسد.

این شرکت‌ها همچنین اعلام کردند چنانچه مقامات ذیربط این واکسن‌ها را در هفته‌های آینده تایید کنند به زودی توزیع واکسن آغاز شده و در اختیار دولت‌ها در نقاط مختلف جهان قرار داده خواهد شد تا درباره این که چه کسی واکسن را و به چه ترتیبی دریافت کند، تصمیم‌گیری کنند.

تعداد روزانه فوتی‌های مبتلا به کرونا در ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه گذشته برای اولین بار از ماه مه گذشته تاکنون از مرز 2000 تن فراتر رفته و موارد روزانه مبتلا به کرونا در این کشور که به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند نیز به 88 هزار نفر رسیده به طوری که تنها در دو هفته اخیر 2.3 میلیون نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم