ترامپ: اگر هیأت انتخابات بایدن را رئیس منتخب اعلام کند کاخ سفید را ترک خواهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 ضمن تاکید آن که او همچنان حاضر به قبول پیروزی رقیب انتخاباتی‌‌اش جو بایدن نیست، گفت تنها در صورتی که هیأت انتخاباتی جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهوری منتخب معرفی کند، او کاخ سفید را ترک خواهد گفت.

به گزارش خبرگزاری‌ها در پاسخ به سئوالی مبنی بر این‌که چنانچه هیات انتخاباتی، جو بایدن را پیروز انتخابات آمریکا معرفی کند، آیا او کاخ سفید را ترک خواهد کرد یا خیر؟ به خبرنگاران گفت مطمئنا این را انجام خواهم داد و شما می‌دانید. اما اگر این کار را بکنند اشتباه مرتکب خواهند شد». ترامپ در ادامه گفت «بسیار سخت است که بتوان عقب‌نشینی کرده و پیروزی بایدن را پذیرفت».

Advertisement

شایان ذکر است این اولین‌باری است که پس از 3 هفته از اجرای انتخابات در آمریکا ترامپ مستقیما مورد پرسش و پاسخ خبرنگاران قرار می‌گیرد.

ترامپ در ادامه شکایتش مبنی بر وقوع تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت:«نمی‌دانم چه اتفاق خواهد افتاد. اما تنها چیزی که می‌دانم این است که جو بایدن به 80 میلیون رای دست نیافته، اما من بیش از 74 میلیون رای کسب کردم».

ترامپ درباره ساختارهای زیربنایی سیستم‌های انتخاباتی در ایالات متحده گفت: «ما همانند کشوری جهان سومی هستیم». و افزود که او مطمئن نیست در مراسم تحلیف حاضر شود.

شایان ذکر است که در آمریکا معمولا رؤسای سابق در کنار دیگر روسای سابق در مراسم تحلیف روسای منتخبی که جای آنها را خواهند گرفت، حضور می‌یابند.

در سال 2016 باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در کنار دیگر روسای سابق در مراسم تحلیف دونالد ترامپ حاضر شده بود.

علاوه بر آن هیلاری کلینتون نیز در کنار همسرش بیل کلینتون در این مراسم حاضر شده بود.

ترامپ همچنین به خبرنگاران گفت که او می‌خواهد در 5 دسامبر آینده به ایالت جورجیا برود تا در آنجا از اعضای جمهوری‌خواه در رقابت‌های مجدد برای به دست‌آوردن رای اکثریت در مجلس سنا، حمایت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم