ایران؛ کارگری که برای پیگیری پرونده‌اش مراجعه کرده بود 74 ضربه شلاق خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک کارگر اخراج شده پارس خودرو که برای پیگیری پرونده‌اش به دادسرا مراجعه کرده بود توسط ماموران حکم بدوی 74 ضربه شلاق خورد.

ماموران حکم بدوی به داود رفیعی کارگر اخراج شده شرکت پارس خودرو که برای پیگیری وضعیت تجدیدنظر خود به دادسرا مراجعه کرده بود، 74 ضربه شلاق زدند.

این حکم به علت در دست داشتن شعاری علیه علی ربیعی وزیر وقت کار ایران و به خاطر آنچه «توهین به وزیر» توصیف شده، صادر شده بود.

این کارگر در شعارش نوشته بود: «مرگ بر آمریکا، مرگ بر وزیر کار، مرگ بر اسرائیل».

با اینکه علی ربیعی گفته بود شکایتی از داود رفیعی ندارد اما حکم او اجرا شد.

داوود رفیعی کارگر 50 ساله از هفت سال پیش بارها مقابل وزارت کار تحصن کرده و با بالا بردن دست‌نوشته‌هایی به اخراج خود اعتراض کرده و بازگشت به کار را خواستار شده بود.

بر اساس گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، داوود رفیعی 13 مه 2018 بازداشت شده بود و 31 مه همین سال با قید 50 میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه، از زندان فشافویه آزاد شد.

بر اساس این گزارش، رفیعی در حالی که برای پیگیری مطالباتش به وزارت کار مراجعه کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع آگاه درباره رفیعی گفته بود که این کارگر در روز بازداشتش قصد داشت مقابل وزارت کار پیشنهاد رشوه «200 میلیونی» وزیر کار را افشا کند که توسط نهادهای امنیتی بازداشت شد.

او با وجود اسناد، مدارک و احکام لازم به نفع خود نتوانست به کار برگردد و در اعتراض به این موضوع، مقابل وزارت کار، از 16 آوریل 2018 دست به اعتصاب غذا زد و پس از سه روز، اعتصاب غذای خود را با وعده‌ی وزارت کار مبنی بر رسیدگی به پرونده‌اش در اداره‌ی کل کار استان تهران شکست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم