ورود اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به دبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دبی از ورود اولین پرواز تجاری از تل‌آویو به امارات خبر داد. ورود این پرواز به دنبال آغاز پروازهای ارزان‌قیمت از سوی شرکت «فلای دبی» از امروز پنج‌شنبه 26 نوامبر با پرواز مستقیم به تل‌آویو، دو ماه بعد از عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیل انجام شد.

سخنگوی فرودگاه بین‌المللی دبی که یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان است به خبرگزاری فرانس پرس تأکید کرد که هواپیما، صبح روز پنج شنبه 26 نوامبر پرواز خود را آغاز کرد که نزدیک به 4 ساعت به طول می‌انجامد.

Advertisement

فلای دبی پیشتر اعلام کرده بود که پروازهای برنامه‌ریزی شده میان دبی و تل آویو از 26 نوامبر 2020 آغاز خواهد شد و روزانه دو پرواز و در هفته 14 پرواز میان دبی و تل‌آویو در دو فرودگاه بین‌المللی دبی و فرودگاه بن گوریون انجام خواهد شد.

این تحول در پی توافق حمل‌و‌نقل هوایی امضا شده میان دو کشور و آغاز پروازهای مسافری و باربری هوایی از سوی شرکت‌های هوایی است و شمار پروازهای دوجانبه، راه را در برابر فرصت‌های گردشگری و تبادل مسافر میان طرفین هموار خواهد کرد.

غیث الغیث مدیر اجرایی شرکت فلای دبی تأکید کرد «از زمان شروع به کار شرکت فلای دبی در 11 سال پیش ما همواره نسبت به برداشتن موانع و تسهیل تحرکات تجاری و گردشگری و تقویت ارتباط فرهنگی از طریق شبکه خود اهتمام داشتیم. در پی توافق دو جانبه اخیر، پروازهای برنامه‌ریزی شده در توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جهت تحقق منافع و ارزش‌های مشترک نقش خواهد داشت. با آغاز این خدمات، گزینه‌ای در راستای تحکیم ورود امارات به اقیانوس هند افزایش خواهد یافت وهمچنین پروازها به خاور دور و آفریقا افزایش یافته و ساعت پروازها چند ساعت کاهش خواهد یافت.

فلای دبی از زمان شروع به کار در سال 2009 به پیوند داشتن با بازارهای غیر خدماتی مشهور است که بازارهایی هستند که در گذشته فاقد پروازهای هوایی بوده و با پروازهای مستقیم به دبی مرتبط شده‌اند. وجود شراکت با هواپیمایی امارات توانسته پیوند بسیار انعطاف‌پذیری را میان هواپیمایی امارات و شرکت فلای دبی در پرواز به 155 مقصد به وجود آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم