نماینده مجلس ایران: خانه متری 150 میلیون تومان در تهران شرم‌آور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نماینده مجلس ایران با اشاره به اینکه مسکن در اولویت دولت قرار نگرفته تاکید کرد تا وقتی وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد مردم نمی‌توانند قدرت خرید مسکن در شرایط فعلی را داشته باشند چرا که متری 150 میلیون تومان برای خرید خانه معقول و عاقلانه نیست و شرم‌آور است.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 علی نیکزاد از عملکرد دولت در حوزه مسکن انتقاد کرد و گفت که در ارتباط با این حوزه «اطلاعات اشتباه» به رئیس‌جمهور داده شده و این مسئله عملکرد دولت را در این حیطه ضعیف کرده و این اقدامات باعث شده تا نتایج خوبی در این زمینه حصول نشود.

به گفته او اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد، مردم نمی‌توانند قدرت خرید مسکن در شرایط فعلی را داشته باشند چرا که متری 150 میلیون تومان برای خرید خانه معقول و عاقلانه نیست و شرم‌آور است.

نائب رئیس مجلس ایران از وجود 2.5 میلیون خانه لوکس و لاکچری در سطح ایران خبر داد در حالیکه کسی توانایی خرید این خانه‌ها را ندارد و عده‌ای بدون سرپناه مانده‌اند و قدرت خرید این خانه‌ها را ندارند.

او تاکید کرد که لازم است سریعاً «راهکارهای اساسی» برای حل مشکلات مربوطه ارائه شود تا کنترل و مدیریت به موقع وضعیت حوزه مسکن به شرایط ایده‌آل برسد.

نیکزاد تحریم‌ها را بر سرعت اجرای مسکن ملی با توجه به بومی بودن این پروِژه، بی‌تاثیر دانست و خواستار سرعت بخشیدن به اجرای این طرح شد.

نیکزاد با اشاره به تغییر قیمت محصولات فولادی و سیمان نیز بیان کرد: «از وزیر صمت انتظار می‌رود جلوی دلالان و رانت‌خواران را بگیرد و برای مبارزه با گرانی هر چه سریع‌تر تمهیدات اساسی بیندیشد و با حمایت از تولید داخلی زمینه و بستر ارزان‌سازی آن را نیز فراهم کند».

جهش قیمت مسکن در تهران طی ماههای اخیر بیش از هر زمان دیگری اوج گرفته است. بانک مرکزی ایران گزارش داد که متوسط قیمت خریدوفروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به 24 میلیون تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 91.7 درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش اقتصادآنلاین در 28 سپتامبر 2020 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 24میلیون و 200هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 5.1 و 91.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم