معاون وزیر بهداشت ایران: 30 تا 35 درصد آمار فوتی‌ها مربوط به کرونا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که 30 تا 35 درصد آمار فوتی‌های اکثر استان‌ها را بیماری کرونا تشکیل می‌دهد و در حال حاضر این بیماری در ایران، نخستین عامل مرگ و میر است.

بر اساس گزاش رسانه‌های ایران، پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 ایرج حریرچی در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان قزوین با بیان اینکه کرونا در ایران به علت «تحریم» به‌ صورت تشدیدیافته در این کشور بروز پیدا کرده، مدعی شد که حتی در واردات دارو و واکسن آنفلوآنزا که پول آن پرداخت شده، مانع ایجاد شده است.

Advertisement

معاون ‌کل وزیر بهداشت ایران در ادامه اظهار کرد: « 30 تا 35 درصد از آمار فوتی‌های اکثر استان‌ها را بیماری کرونا تشکیل می‌دهد و در حال حاضر این بیماری در کشور به ‌عنوان نخستین عامل مرگ و میر است که این مسئله بسیار دردناک است».

به گفته او، اکثر فوتی‌ها نیز افراد بالای 65 الی 70 سال هستند.

حریرچی تاکید کرد که لازم است به اقشار ضعیفی که تست مثبت شده و سپس قرنظینه می‌شوند، کمک معیشتی شود.

به گفته او برخی از اقشار آسیب‌پذیر اظهار می‌کنند که حاضرند کرونا بگیرند و بمیرند اما نان خانواده را تامین کنند چون نمی‌توانند گرسنگی خانواده خود را تحمل کنند.

گفتنی است، بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ایران، کرونا در این کشور به مرحله بحرانی رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 482 بیمار مبتلا به کووید 19 جان باختند و 13961 بیمار جدید شناسایی شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 سیما لاری مجموع فوتی‌های این بیماری را 46689 نفر و مجموع مبتلایان این بیماری را 908346 نفر عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم