صادق المهدی رئیس حزب امت سودان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع «العربیه» و« الحدث» صبح پنج‌شنبه 26 نوامبر 2020 از فوت صادق المهدی رئیس حزب قوم‌گرای امت سودان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا خبر دادند.

رسانه‌های سودانی نیز در ساعات پایانی روز چهارشنبه حال صادق المهدی رهبر حزب قوم‌گرای امت سودان و یکی از چهره‌های سیاسی مشهور این کشور را که از ابتدای ماه جاری به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بود، وخیم گزارش کرده بودند.

الصادق الصدیق عبدالرحمن المهدی مشهور به صادق المهدی زاده 25 دسامبر 1935 است او نواده عبدالرحمن فرزند سوم الامام محمد احمد المهدی بنیانگذاری قیام المهدیه است که توانسته بود در سال 1885 ترک‌های عثمانی را شکست داده و به دوره استعماری آنها در سودان پایان دهد.

صادق المهدی با پیروزی انقلاب آوریل 1985 و تشکیل دولت انتقالی یک ساله در سودان که پس از آن در سال 1986انتخابات سراسری برگزار شده و حزب امت در آن با اکثریت به پیروزی رسیده بود به عنوان نخست وزیر سودان انتخاب شد.

شایان ذکر است که سودان اکنون شاهد موج دوم انتشار ویروس جدید کرونا است، و بنا به آمار وزارت بهداشت این کشور از دو هفته پیش تعداد روزانه مبتلایان به کرونا در سودان به صدها نفر افزایش یافته است.

همچنین تاکنون تعداد کل مبتلایان به کرونا در سودان نزدیک به 16,500 مورد و تعداد جان‌باختگان بیش از 1200 تن گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم