دیدار و گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی با فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 25 نوامبر2020 آخرین تحولات بحران سوریه را با گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به سوریه، مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فیصل بن فرحان وزیر خارجه این پادشاهی چهارشنبه در مقر وزارت خارجه سعودی در ریاض ضمن استقبال از گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به سوریه، درباره آخرین تحولات بحران سوریه و تلاش‌های سیاسی انجام شده کنونی در این‌باره با او گفتگو کرد.

سوریه از سال 2011 تاکنون شاهد جنگ خونینی است که تاکنون باعث کشته شدن بیش از 380 هزار نفر و ویرانی گسترده‌ای در ساختارهای زیربنایی و بخش‌های تولید این کشور شده و منجر به آوارگی و فرار میلیون‌ها نفر از شهروندان سوری در داخل و به خارج از این کشور شده است.

در روزهای گذشته و پس از دوره‌ای کوتاهی از آرامش، مجددا درگیری‌های سنگینی در این کشور ما بین گروه‌های مسلح طرفدار ترکیه و نیروهای کُرد از سرگرفته شد.

از سویی دیگر اسرائیل نیز به طور پراکنده به حملات خود علیه اهداف ایرانی در سوریه ادامه داده می‌دهد و بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه چهارشنبه در بمباران هوایی شبانه اسرائیل علیه مواضع نظامی در سوریه 8 تن از عناصر پیکارجوی وابسته به ایران کشته شدند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه اسرائیل شامگاه سه‌شنبه و بامداد چهارشنبه طی حملاتی هوایی یک مرکز و زاغه سلاح وابسته به نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در منطقه جبل المانع در حومه جنوبی دمشق را هدف قرار داده است.

طی این حملات هوایی همچنین مرکز متعلق به گروه موسوم به «مقاومت سوریه برای آزادی جولان» در بخش جنوبی استان القنیطره سوری در مرز سوریه با بلند‌های اشغالی جولان مورد هدف قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم