تاکید شاهزاده خالد بن سلمان و هادی بر ضرورت ادامه تلاش‌‌ها برای برقراری صلح در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی چهارشنبه 25 نوامبر2020 در دیدار با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن بر اصرار پادشاهی سعودی برای ادامه اجرایی شدن توافق ریاض و تقویت صلح، ثبات و امنیت در یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) خالد بن سلمان گفت که در گفت‌وگو با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن بر اصرار پادشاهی سعودی برای تحقق توسعه برای مردم یمن و ادامه اجرایی شدن توافق ریاض برای تقویت صلح و ثبات در کشور برادر یمن و همچنین قرار دادن منافع مردم یمن در راس همه ملاحظات، تاکید کرده است.

از سویی عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن نیز پیش‌تر بر اهمیت اجرایی شدن توافق ریاض و ضرورت متحد کردن تلاش‌های همگان جهت تحقق هدف ملی مشترک برای شکست دادن توطئه‌های ایران در یمن و منطقه تاکید کرده بود.

رئیس جمهوری یمن همچنین تلاش‌های پادشاهی سعودی در سرپرستی و پیشبرد توافق ریاض و همچنین حمایتش از دولت قانونی یمن در انجام ماموریت‌های جدید و توانمندی آن برای برآورده کردن خواسته‌های مردم یمن را مورد تحسین قرار داد.

شایان ذکر است سعودی پیش‌تر مکانیسمی را برای تسریع در روند اجرایی شدن توافق ریاض میان دولت قانونی و شورای انتقالی جنوبی یمن که اجرای آن از 22 ژوئن 2020 آغاز شده، ارائه داده بود.

این فرآیند شامل اعلام شورای انتقالی جنوبی یمن مبنی دست کشیدن از اعلام خودمختاری در عدن و همچنین اجرای توافق ریاض، تعیین استاندار عدن، گماردن مدیر تامین استان و مامور کردن نخست وزیر یمن برای تشکیل دولت بر مبنای شایسته‌سالاری سیاسی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم