بایدن: انتصاب برخی از جمهوریخواهان در دولتم را بعید نمی‌دانم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا شامگاه چهارشنبه 25 نوامبر در مصاحبه‌ای با شبکه «ان. بی.سی»، گفت، انتصاب برخی از اعضای حزب جمهوریخواهان در دولتش را بعید نمی‌داند.

بایدن همچنین گفت از زمان اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکنون هیچگونه تماسی با دونالد ترامپ نداشته است.

Advertisement

او گفت برغم اینکه تاکنون هیچ تماس مستقیمی با دونالد ترامپ صورت نگرفته، اما تیم انتقال قدرت دولت جدیدش با تیم ترامپ در تماس است.

بایدن گفت پس از اینکه خانم «امیلی مورفی» رئیس اداره خدمات عمومی، اجازه داد روند انتقال قدرت در اوایل هفته جاری آغاز شود شاهد تماس‌های پی در پی با تیم ترامپ بود.

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده افزود: «علی رغم تلاش تیم ترامپ برای عدم اعتراف به نتایج انتخابات در ایالت‌های بزرگ، اما من همیشه اطمینان داشتم که ما در این انتخابات پیروز خواهیم شد».

بایدن در این مصاحبه تأکید کرد که انتصاب نمایندگانی از حزب جمهوریخواه در دولت خودش را بعید نمی‌داند.

او اظهار داشت هدف اساسی او و تیمش ایجاد اتحاد در داخل ایالات متحده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان انتصاب افرادی جمهوری خواهان در کابینه‌اش هست، گفت: «بله هنوز پست‌های مختلفی در دولت ما باقی مانده است. هدف ما اتحاد کشور است».

بایدن در پاسخ به پرسش گزارشگر شبکه «ان بی سی » که آیا بزودی ما شاهد تعیین افرادی از جمهوریخواهان در دولت شما خواهیم بود، بایدن گفت:«نه این امر به این زودی مشخص نخواهد شد».

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا روز سه شنبه24 نوامبر آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی کرد و گفت: «بلینکن اعتماد را به وزارت امور خارجه باز خواهد گرداند و برای بازسازی روابط خارجی آمریکا تلاش خواهد کرد.»

بایدن همچنین وزرات امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا را هم به الهنرو مایورکاس سپرد.

نامزد پیروز در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت:«با روی کار آمدن آوریل هینز در سازما اطلاعات، آمریکا امن خواهد بود.»

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دوران باراک اوباما هم به عنوان مسئول امور آب و هوا خواهد بود و به گفته بایدن «جان کری در توافق پاریس درباره تغییرات آب و هوا نقش داشت.»

جک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوران بایدن خواهد بود و بایدن درباره او گفت: «او می‌دانید که امنیت اقتصادی مهم‌ترین عامل امنیت ملی است.»

بایدن لیندا توماس را «سفیر ملت» آمریکا خواند و او را به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل معرفی کرد.

آنتونی بلینکن نامزد بایدن برای پست وزارت امور خارجه هم گفت: «نمی‌توانیم به تنهایی مشکلات جهان را حل و فصل کنیم، به همکاری همگان نیاز داریم.»

کاندیدای پست وزارت امنیت داخلی هم گفت که همه تلاشش را برای امنیت همه آمریکایی‌ها به کار خواهد گرفت.

لیندا توماس هم گفت: «تکثرگرایی و دیپلماسی آمریکا دوباره بازگشت.»

جان کری هم گفت: «روی برنامه جسورانه‌ای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی کار خواهیم کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم