امارات: توافق صلح با اسرائیل شاخه‌ای از سرچشمه‌های صلح است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خلیفه بن زاید آل‌نهیان رئیس کشور امارات پنج‌شنبه 26 نوامبر در سخنانی به مناسبت افتتاح دومین نشست موسم به «قانون‌گذاری شورای ملی اتحاد» گفت: «توافق ابراهیم» با اسرائیل یکی از سرچشمه‌های صلح است و از آرمان‌های ملل منطقه در راستای تحقق رفاه و پیشرفت، پشتیبانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری امارات، رئیس این کشور در ادامه سخنانش گفت: «وظیفه ما بود که سیاست‌های خود را در راستای پایه‌های امنیت و ثبات کشور و منطقه خود سامان دهیم به شکلی که بر شالوده پایبندی بر اصول قوانین بین‌المللی و همزیستی مسالمت آمیز و حل و فصل اختلاقات از طریق گفت و گو قرار گیرد.»

Advertisement

از زمان امضای توافق صلح میان امارات و اسرائیل، طرفین بر تحکیم تفاهم‌های اقتصادی و تجاری متعددی اهتمام ورزیده‌اند.

وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات اعلام کرد که شهروندان امارات مجاز به سفر به اسرائیل بدون گرفتن روادید به مدت حداکثر 90 روز در هر سفر هستند.

پیمان صلح

این رویداد در پی توافق محمد بن زاید آل‌نهیان ولی عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل قوا با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در تماسی تلفنی در 13 اوت گذشته در مورد آغاز روابط دوجانبه کامل میان اسرائیل و امارات رخ داده ‌است.

کاخ سفید در 15 سپتامبر گذشته میزبان مراسم امضای پیمان صلح میان امارات و اسرائیل از یک سو و اعلام تأیید صلح میان منامه و تل‌آویو از سوی دیگر بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم