اسرائیل کاروان حامل پول‌های ایران برای حزب‌الله را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع شبکه‌های العربیه والحدث گزارش کردند جنگنده‌های اسرائیل شامگاه چهارشنبه 25 نوامبر 2020 یک خودروی حامل پول‌هایی که ایران برای حزب‌الله لبنان فرستاده بود را در سوریه مورد هدف قرار داده و بمباران کردند.

براساس این گزارش این پول‌ها را یک هواپیمای مسافربری ایرانی به فرودگاه دمشق منتقل کرد و پس از هواپیما به چند خودرو انتقال داده شده تا به مقصد حزب‌الله راهی لبنان شود، جنگنده‌های اسرائیلی این خودروها را بمباران کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه ساعاتی قبل از انتشار این گزارش‌ها، اعلام کرده بود که 8 پیکارجوی وابسته به ایران در بمباران شبانه جنگنده‌های اسرائیلی در سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانس‌پرس رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که کشته‌ها تابعیت غیرسوری داشته‌اند ولی هنوز مشخص نشده اهل کدام کشور هستند.

این پیکارجویان پس از آن کشته شدند که جنگنده‌های اسرائیلی یک مرکز و انبار مهمات متعلق به نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان را در منطقه جبل مانع در حومه جنوبی دمشق مورد هدف قرار دادند. این حملات شامل مواضع نیروهای وابسته به ایران در حومه قنطیره نیز شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیش از آن نیز گزارش کرده بود که حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع ایرانی در دمشق و قنیطره ساعت 3 نیمه شب به وقت محلی صورت گرفت و این سی و ششمین حمله اسرائیل به اراضی سوریه در سال جاری است.

صدای انفجار شدید در مناطق جنوبی حومه دمشق و استان قنیطره شنیده شد که ناشی از حمله هوایی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شهرک رویحینه در جنوب قنیطره بود.

خبرگزاری سانا خبرگزاری رسمی سوریه هم گزارش کرد که نیروهای اسرائیلی به منطقه جبل المانع در جنوب قنیطره حمله هوایی کردند.

اسرائیل همچنین حمله دیگری به منطقه پیرامونی جبل المانع در حومه دمشق داشت که اطلاعاتی درباره خسارات و قربانیان ناشی از این حمله هنوز در دست نیست.

در پی این حملات تلویزیون سوریه ویدئویی منتشر کرده و مدعی شد که سامانه‌های دفاع موشکی این کشور به مقابله با جنگنده‌های اسرائیل در آسمان جبل المانع پرداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم