فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مرگ دو فرمانده سرشناس پیکارجویان حوثی تایید شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پیکارجویان حوثی یمن روز چهارشنبه 25 نوامبر 2020 کشته شدن دو فرمانده میدانی بازر خود در نبردهای جاری با نیروهای ارتش ملی یمن را تایید کردند.

  بر همین اساس سرتیپ عبدالوهاب الجیری فرمانده نیروهای ویژه منطقه نظامی چهارم حوثی‌ها به همراه سرتیپ صدام العکبری فرمانده لشکر پیاده 149 در نبرد با نیروهای ارتش ملی کشته شدند.

  اجساد این دو فرمانده روز چهارشنبه در صنعاء تشییع شد ولی اطلاعاتی درباره محل کشته شدن آنها منتشر نشد.

  روز سه‌شنبه هم خبرگزاری‌های وابسته به حوثی‌ها خبر از تشییع جنازه 17 پیکارجو در صنعاء پایتخت اشغال شده یمن را منتشر کردند.

  در نتیجه درگیری‌های روز سه‌شنبه 24 نوامبر 2020 میان ارتش ملی یمن و پیکارجویان حوثی در شهر الحزم مرکز استان الجوف در شمال شرقی این کشور هم ده‌ها تن از پیکارجویان حوثی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

  مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش ملی یک حمله نیروهای حوثی به سمت کوه‌های دحیضه را ناکام کرده، ده‌ها تن از پیکارجویان را کشته و زخمی و باقی‌ماندگان را ناچار به عقب‌نشینی کرد. ارتش ملی در هفته‌های گذشته توانسته بود این منطقه را آزادسازی کند.

  براساس این بیانیه هنوز اجساد پیکارجویان کشته شده در صحنه نبرد روی زمین مانده و ارتش توانست مقدار قابل توجهی تسلیحات سبک و نیمه‌سنگین به غنیمت ببرد.

  همزمان جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن هم مواضع حوثی‌ها در این جبهه و همچنین نیروها و تدارکاتی که به سوی این منطقه راهی شده بودند را هدف قرار داده و منهدم کند. این عملیات جنگنده‌های ائتلاف انهدام تعدادی از خودروهای حوثی‌ها و کشته‌شدن سرنشینان آنها را در پی داشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران