.
.
.

امرالله صالح به عطامحمد نور: دندان‌هایم را زیاد مراقبت می‌نمایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 24 نوامبر در پاسخ به انتقاد عطامحمد نور والی سابق بلخ این کشور گفت: «دندان‌هایم را زیاد مراقبت می‌نمایم». عطامحمد نور در گذشته نیز عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان را به کشیدن دندان‌هایش تهدید کرده بود.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» عطامحمد نور اخیراً از عملکرد امرالله صالح انتقاد کرد و گفته بود، صالح به کارهای «کوچک» مصروف شده است. او میثاق امنیتی دولت افغانستان را مبهم عنوان کرد و مدعی شد که این طرح برای تضعیف مجاهدین است.

عطامحمد نور هشدار داد اگر وضعیت ادامه پیدا کند او و جمعی از مجاهدان که اکنون در کنار نیروهای امنیتی می‌جنگند، علیه طرح‌های صالح خواهند ایستاد.

اما امرالله صالح امروز در صفحه رسمی فیسبوک‌اش به انتقاد عطامحمد نور پاسخ داد و نوشت: « برای شما اعصاب آرام و اوقات فارغ بال آرزو دارم. کمی شوخی گونه وکمی جدی برایتان باید بگویم که دندان‌هایم را زیاد مراقبت می‌نمایم. بخاطر تکلیف دندان چندی قبل به شفاخانه افغان جرمن در کلوله پشته رفته بودم. اکنون دندان‌هایم جور و تیار استند و می‌خواهم از گزند روزگار در آمان باشند. به اطلاعات من شک نکنید».

صالح تاکید کرد، میثاق امنیتی سند محرم نیست و از مقام ولایت بلخ می‌خواهد که این سند را با همه نهادهای دولتی و غیردولتی در میان بگذارد.
او اظهار کرد، میثاق امنیتی فهرست آدم‌هایی است که در انواع فعالیت‌های ضد نظم‌عامه از جمله باج‌گیری، زورگویی و غصب زمین دست دارند.
امرالله صالح در ادامه نوشته‌اش به پاک کاری «بندر حیرتان» در ولایت بلخ در شمال افغانستان اشاره کرده و تاکید کرده است، روی پرونده حیرتان پرونده ضخیم اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد، کدام حلقات چه مقدار امکانات ملت را ماهانه حیف‌ومیل می‌کنند. او سوال کرده که چرا مجاهدان باید مانع مهار باج‌گیری و غصب شوند؟

معاون اول رئیس جمهوری افغانستان علاوه کرد، پاک‌کاری «بندر حیرتان» از وجود «مأموران موریانه‌صفت» که سال‌ها است نظام مالی این کشور را از درون ضعیف و پوسیده کرده‌اند، نیز شامل کار است.

شایان ذکر است که پس از افزایش ناامنی در شهر کابل، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان امرالله صالح معاون اول شان را به عنوان مسئول تأمین امنیت شهر کابل تعیین کرد که پس از آن او در برخی از جاها اصلاحات را شروع کرده است.