20 ميلیون دلار در یک روز از فروش «یک سرزمین موعود» عاید اوباما شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کتاب «یک سرزمین موعود»، این روزها پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا و کانادا است که توجه خیلی از رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

این کتاب كه توسط برای باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، نوشته شده است، برای او میلیون‌ها دلار بدون هیچ نوع سرمایه گذاری مالی به ارمغان آورده است.

Advertisement

رئیس جمهوری پیشین آمریکا که برای نگارش این کتاب بخشی از اوقات فراغت خود را پشت میز دفتر شخصی‌اش سپری کرده بود، اکنون به یک منبع مالی بزرگی برای او تبدیل شده است.

کتاب «یک سرزمین موعود» اوباما روز سه شنبه گذشته منتشر شد. این کتاب اوباما را به یک میلیونر تبدیل خواهد کرد و مبلغی بیشتر از همه درآمد 8 سال که از حقوقش به عنوان رئیس جمهوری در کاخ سفید عاید او شد، کسب خواهد ‌کرد.

کتاب مذکور جلد اول از دو جلد کتابی است که اوباما درباره رویدادهای دو دوره ریاست جمهوری خود از 2009 تا 2017 نوشته است.

اوباما درباره این کتاب در توییتی گفت:«هدف از نوشتن این کتاب ارائه گزارشی صادقانه درباره دوران ریاست جمهوری‌ام و نیروهایی که ما آمریکایی‌ها به عنوان «یک ملت» با آنها می‌جنگیم و اینکه چگونه می‌توانیم به شکاف‌های موجود پایان دهیم و دموکراسی را عملی کنیم».
اوباما پایان این کتاب را با عملیات کشته شدن اوسامه بن لادن در سال 2017 در پاکستان خاتمه می‌دهد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی تایمز، اوباما 3 میلیون نسخه از کتاب را که به زبان‌های 24 کشور دنیا ترجمه شده است قیمت این کتاب 20 دلار است. در روز اول انتشار این کتاب، 890000 نسخه در کانادا و ایالات متحده فروخته شد. یعنی درآمد حاصله از فروش این کتاب در دو کشور نزدیک به 20 میلیون دلار بود.

تایمز در این باره نوشت کتاب 768 صفحه‌ای اوباما در روز اول فروش یک رکورد بی سابقه را شکست به طوری که از کتاب همسرش میشل که دو سال پیش در 725000 نسخه در کانادا و ایالات متحده فروخت به مبلغ 14 میلیون دلار به فروش رفت، پیشی گرفت.

میشل پیش‌بینی کرده که طی دو سال آینده 25 تا 30 میلیون نسخه از کتاب همسرش در دو کشور کانادا و آمریکا و بقیه جهان بفروش برسد. این بدان معناست که درآمد اوباما از این کتاب می تواند حداقل به نیم میلیارد دلار برسد . اوباما پیشتر از کتاب همسر خود میشل چیزی در حدود 60 یک میلیون دلار عایدش شده بود.

«دیوید دریک» مدیر انتشارات «Crown»، زیرمجموعه انتشارات بزرگ «پنگوئن رندوم هاوس» و ناشر کتاب جدید «باراک اوباما» در این‌باره گفت: «از فروش روز اول این کتاب هیجان‌زده شدیم و این بازتاب هیجان و علاقه مخاطبان به کتاب اوباماست که مدت‌ها در انتظار انتشار آن بودند».

تنها کتاب نوشته‌شده توسط یکی از ساکنان کاخ سفید که به رکورد فروش روز نخست کتاب «سرزمین موعود» نزدیک شده، کتاب «شدن» اثر «میشل اوباما» همسر «باراک اوباما» است که در روز نخست انتشار 725 هزار نسخه در آمریکای شمالی فروخت و از زمان انتشار در سال 2018 تاکنون بیش از 10 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شده است.

گفتنی است که جلد اول این کتاب که اغلب زندگینامه سیاسی اوباما است وقایع را تا سال 2011 روایت می‌کند و بقیه رویدادها را در جلد دوم این کتاب نوشته که هنوز منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم