بحران کرونا در ایران: مجموع جان‌باختگان به بیش از 45 هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 27 استان این کشور همچنان در وضعیت قرمز هستند و با جان باختن 453 بیمار مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته مجموع فوتی‌های این بیماری از مرز 45 هزار نفر گذشت و به 45255 نفر رسید.

همزمان با اوج گرفتن موج سوم کووید 19 در ایران و تعطیلی سراسری دو هفته‌ای در این کشور، آمار ابتلا نیز شتاب بالاتری گرفته است. تعداد مبتلایان و فوتی‌ها هر روز بیشتر می‌شود تا جایی که امروز بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران با جان باختن 453 بیمار مبتلا به این بیماری آمار فوتی‌ها به 45255 نفر رسید.

Advertisement

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، دوشنبه 23 نوامبر 2020 سیما لاری از شناسایی 12460 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد.

به گفته او مجموع مبتلایان این بیماری در ایران به 866821 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 610406 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 5812 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه اعلام کرد که استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم