پمپئو: رژیم ایران بجای هزینه اموال بر بهداشت شهروندانش بر شبه‌نظامیان هدر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه 23 نوامبر رهبر جمهوری اسلامی را به حیف و میل اموال مردم ایران متهم کرد و گفت، علی خامنه‌ای به جای هزینه اموال عمومی مردم ایران به مسائل ضروری چون بهداشت و سلامتی شهروندان این کشور، آن را روی سپاه پاسداران، نیروهای بسیج و شبه نظامیان خارج از مرزهای ایران هزینه می‎کند.

اظهارات اخیر مایک پمپئو در ابوظبی در حالی مطرح می‌شود که تاکنون چندین گزارش از رسانه‌های معتبر جهان در باره هزینه میلیاردها دلار توسط جمهوری اسلامی بر حمایت مالی و تسلیحاتی گروه‌های شبه نظامی فرامنطقه منتشر شده است.

Advertisement

گزارش‌ها نشان می‌دهد که تهران با هزینه‌های داخلی به ویژه هزینه متعلق به كاركنان مراقبت‌های بهداشتی یا بخش‌های دیگر مانند بیماری همه‌گیر کرونا، بودجه امنیتی و حمایت از شبه نظامیان خارج از مرزهای خود را تامین می‌کند.

سایت تحلیلی خبری «ایران وایر»، در گزارش فاش کرد، علی خامنه‎ای رهبر جمهوری اسلامی در مارس گذشته حدود یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی ایران برای مبارزه با این بیماری همه گیر تخصیص داده بود اما وزارت بهداشت گفته از این وجوه تنها مبلغ تنها 27 درصد به این وزارت پرداخت شده است.

حسینعلی شهریاری رئیس کمیته بهداشت در مجلس ایران، پیش به طور غیر مستقیم این پرسش را مطرح کرد که این همه پول کجا رفته است؟!.
او گفت: «برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برداشته شد اما این مبلغ در جای دیگری هزینه شده است.

شهریاری خواستار پاسخگویی دولت در این زمینه شد او همچنین از دولت خواست تا به خواسته‌های عادلانه کارکنان بهداشت پاسخ دهد.

گفتنی است که در ماه مارس گذشته بودجه سپاه پاسداران و بسیج به میزان 33 درصد افزایش یافت.

پمپئو همچنین ماه گذشته با اشاره به افزایش بودجه نیروهای امنیتی و شبه نظامیان خارجی توسط علی خامنه‌ای گفت، در حالی که وزارت بهداشت ایران از کمبود منابع مالی برای محافظت از جان شهروندان ایرانی در برابر شیوع اپیدمی کرونا رنج می‌برد، خامنه‌ای بودجه سپاه پاسداران تروریست را به یک سوم افزایش داد و همچنین بودجه نیروهای بسیج را که موجب وحشت و رعب مردم ایران می‌شوند را دو برابر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم