همه شهروندان سعودی به رایگان واکسن کرونا دریافت خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که امیدوار است تا پایان سال 2021 بیش از 70 درصد شهروندان و افراد مقیم در این کشور را در مقابل کرونا واکسینه کند.

بر همین اساس اعلام شد که این واکسن به رایگان در اختیار همه شهروندان و افراد مقیم در این کشور قرار خواهد گرفت.

Advertisement

همزمان آمار ابتلا به کرونا در سعودی رو به کاهش است و در روز دوشنبه 23 نوامبر 2020 تنها 231 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 445 نفر هم بهبود یافتند تا آمار بهبودیافتگان در این کشور به 343 هزار و 816 نفر برسد.

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی در نشست پایان گروه 20 که روز یکشنبه 22 نوامبر 2020 به میزبانی ریاض برگزار شد، تاکید کرد که کرونا هیچ یک از مرزها را به رسمیت نشناخت.

او ریاست کشورش بر گروه 20 را افتخاری برای این کشور دانست و تاکید کرد: « پادشاهی عربی سعودی 500 میلیون دلار به تلاش‌ها برای تولید واکسن کرونا کمک کرد و سعودی به پیشتیبانی از تلاش‌های برای دستیابی به واکسن کرونا ادامه می‌دهد.»

رئیس هیات‌مدیره شرکت داروسازی مودرنای آمریکا که به یکی از امیدهای اول بشریت برای یافتن واکسن کرونا تبدیل شده هم روز پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» اعلام کرد شرکت تحت مدیریتش می‌تواند تا 500 میلیون دوز از واکسن کرونا تولید کرده و واکسیناسیون 60 درصد از جمعیت جهان می‌تواند مانع انتشار بیشتر این ویروس شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم