محرز از فروش داروهای تقلبی کرونا به قیمت دهها میلیون تومان در ایران پرده برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که داروهای متعددی در بازار سیاه داروی ایران برای معالجه کرونا به قیمت دهها میلیون تومان فروخته می‌شود که معلوم نیست از کجا می‌آیند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، دوشنبه 23 نوامبر 2020 مینو محرز با بیان اینکه تا امروز هیچ داروی جدیدی برای درمان کرونا در دنیا تولید نشده است، نسبت به معرفی برخی داروها در رسانه‌ها به عنوان داروی کرونا ابراز نگرانی کرد.

Advertisement

به گفته او این مسئله باعث شده دوباره ناصرخسرو و بازار سیاه دارو شلوغ شود و دارویی که سه عدد آن مثلا سه میلیون تومان بود، حالا به قیمت 20 تا 40 میلیون تومان در این بازار فروخته ‌شود.

محرز تاکید کرد که حتی رمدسیویر هم به عنوان داروی اثربخش بر کووید 19 تایید نشده است اما یکی از داروهایی که به قیمت گزاف و بی‌حساب و کتاب در ناصرخسرو فروخته می‌شود، رمدسیویر است.

به گفته او داروی رمدسیویری که اکنون در بازار سیاه است، معلوم نیست از کجا آمده و اگر از کشورهای دیگر وارد شده باشد «فاجعه» است.

محرز گیاه دارویی ساخته شده برای درمان کرونا در کرمانشاه را نیز فاقد مجوز دانست و افزود: «این کارها مردم را سردرگم می‌کند و مردم میلیون‌ها تومان برای دارویی پول می‌دهند که اصلا معلوم نیست، چیست و هنوز تایید نشده است».

از زمان شیوع کرونا در ایران، بازار سیاه داروی این بیماری نیز داغ شده است. حدود سه ماه پیش، پنج نفر که اقدام به عرضه «آمپول‌های تقلبی کرونا» به قیمت هر عدد 45 میلیون تومان کرده بودند، بازداشت شدند.

محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران در این باره ابتدا به رسانه‌ها گفت: «شش نفر از مصرف‌کنندگان این داروی تقلبی جان خود را از دست دادند».
اما چند ساعت پس از انتشار این گفته، آن را تصحیح کرد و گفت: «ما اطلاعاتی نداریم که آیا این افراد به علت مصرف این دارو جان خود را از دست داده اند یا نه؟ شاید این دارو اثربخشی لازم را نداشته که جان خود را از دست دادند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم