صندوق بین‌المللی پول اقدامات اجلاس گروه 20 در کاهش تبعات پاندمی کرونا را تحسین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریستالینا جورجیوا مدیر صندوق بین‌المللی پول، شامگاه یکشنبه 22 نوامبر 2020 پس از پایان فعالیت‌های اجلاس سران گروه 20 در بیانیه‌ای «موفقیت پادشاهی عربی سعودی در ریاست آن بر اجلاس سران گروه 20 در این سال دشوار» را تبریک گفت.

مدیر صندوق بین‌المللی پول یکشنبه با بیان این‌که « اقدامات جدید مانع از ورشکستگی‌های گسترده و وقوع بحران بسیار عمیق، خواهد شد»، گفت:«کشورهای عضو گروه 20 را به خاطر اتخاذ اقدامات «بی‌سابقه» برای کاهش توابع کرونا تحسین می‌کنیم».

جورجیوا تاکید کرد که «طرح ابتکاری تعلیق پرداختی‌های خدمات بدهی بخصوص به بسیاری از کشورهای فقیر « فضای تنفس» موقتی داده است».

مدیر صندوق بین‌المللی پول افزون بر آن گفت:« از گروه 20 به خاطر کمک به صندوق بین‌المللی پول که به ما این امکان را داده تا بیش از 100 میلیارد دلار را به صورت وام جدید ارائه دهیم، تشکر می‌کنم».

شایان ذکر است رهبران کشورهای عضو گروه 20 یکشنبه فعالیت‌های پانزدهمین دوره از اجلاس سران کشورهای گروه 20 را که به طور مجازی طی روزهای 21 و 22 نوامبر به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار شد را به پایان رساندند.

در بیانیه پایانی صادره از اجلاس سران گروه 20 در ریاض یکشنبه بر پایبندی کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر جهان به راهبری جهان به سوی بهبود از پاندمی کرونا تاکید شد.

علاوه بر آن رهبران کشورهای گروه 20 تعهد کردند تلاش‌های بیشتری را برای تضمین توزیع عادلانه واکسن‌های کرونا با قیمت «‌مقرون به صرفه» و فراهم کردن «نیازهای مالی باقی‌مانده» مربوط به این واکسن‌ها انجام دهند.

در بیانیه پایانی اجلاس سران گروه 20 طرح تعلیق پرداختی‌های خدمات بدهی تا ژوئن 2021 به تصویب رسید که بیش از یک میلیارد انسان در کشورهای بدهکار از آن سود خواهند برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید