شاهزاده محمد بن سلمان و مایک پمپئو آخرین تحولات منطقه را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 22 نوامبر 2020 در نیوم با مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ولی‌عهد پادشاهی سعودی طی دیدار با وزیر خارجه آمریکا ضمن بررسی آخرین تحولات در منطقه خاورمیانه و تلاش‌های انجام شده در این زمینه، روابط دوستی و زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور و راهکاری تقویت آن را بررسی کردند.

در این دیدار همچنین شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی سعودی و بندر بن عبید الرشید مدیر دفتر ولی‌عهد سعودی و از طرف آمریکایی جون ابی زید سفیر ایالات متحده آمریکا نیز حضور داشتند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه در چارچوب مسافرت‌های خارجی‌اش وارد پادشاهی عربی سعودی شد.

شایان ذکر است که وزیر خارجه آمریکا از هفته گذشته و در چارچوب دیدارهای خارجی‌اش که شامل 7 کشور می‌شود تور 10 روزه‌ای را از فرانسه آغاز کرد و پس از آن به کشورهای ترکیه، اسرائيل و امارات رفت.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح دولت امارات متحده عربی روز شنبه از مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا استقبال کرد و با او به گفتگو نشست.

در این نشست دو طرف روابط همکاری دوجانبه میان دو کشور و راهکارهای تقویت آن در همه زمینه‌ها را مورد بحث قرار دادند و علاوه بر آن پرونده‌ افراط‌گرایی و تروریسم را بررسی کردند و درباره تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک به تبادل نظر پرداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم