بنیامین نتانیاهو: نباید به توافق هسته‌ای با ایران بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکشنبه 22 نوامبر 2020 تاکید کرد که نباید به توافق هسته‌ای با ایران بازگشت.

همزمان با تاکید‌های مکرر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر این‌که حداقل تا 20 ژانویه، زمان انتقال قدرت به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب، به اعمال سیاست فشار حداکثری بر رژیم ایران تا تغییر رفتار آن در منطقه و ممانعت از فعالیت‌های آن در برهم زدن ثبات در منطقه ادامه خواهد داد، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز بر ضرورت عدم بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد.
نتانیاهو یکشنبه در اظهاراتی رسانه‌ای ضرورت ادامه بکارگیری سیاست عدم سازش جهت حصول اطمینان از عدم دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت که کشورهای عربی زیادی در قبال اسرائيل تغییر موضع داده‌اند.

او همچنین این تغییر موضع کشورهای عربی در قبال تل‌آویو را به خاطر موضع قاطعانه کشورش در قبال برنامه هسته‌ای ایران و مخالفت آن با توافق هسته‌ای 2015 امضا شده با قدرت‌های جهانی دانست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آن را «فاجعه‌بار» توصیف و در سال 2018 فرمان خروج ایالات متحده از آن را صادر کرد.

سیاست ثابت آمریکا در قبال ایران

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده یکشنبه پیش از این نیز تاکید کرد که سیاست اعمال فشار بر ایران ثابت و ادامه می‌یابد.

پمپئو که در چارچوب مسافرت‌های خارجی‌اش به 7 کشور از جمله پادشاهی عربی سعودی و امارات سفر کرده در گفتگویی اختصاصی با «العربیه» در ابوظبی تاکید کرد کشورش در این راستا خطری که ایران تشکیل می‌دهد را در نظر گرفته و به تلاش‌ها برای تحقق صلح در منطقه ادامه خواهد داد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید این‌که ایالات متحده به دفاع از منافعش و هم‌پیمانانش در منطقه ادامه خواهد داد همچنین به اقدام دولت متبوعش در تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران در چارچوب استراتژی‌ آمریکا در منطقه خاورمیانه، اشاره کرد و گفت:« برای بازداشتن ایران از به هم زدن ثبات در منطقه، ائتلاف تشکیل می‌دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم