اتباع خارجه می‌توانند شرکت‌هایی با امکان تملک 100 درصد در امارات تاسیس کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت امارات متحده عربی روز دوشنبه 23 نوامبر 2020 اعلام کرد که به اتباع کشورهای خارجی اجازه می‌دهد در این کشور و بدون نیاز به شرط تابعیت، شرکت تاسیس کرده و سهام آن را به طور کامل در اختیار داشته باشند.

شیخ خلیفه بن زاید آل‌نهیان رئیس حکومت امارات روز دوشنبه با فرمان اصلاح قانون شرکت‌ها را به نحوی که به کارفرمایان و سرمایه‌گذاران خارجی امکان تاسیس شرکت بدون نیاز به داشتن تابعیت امارات و امتلاک همه سهام شرکت را بدهد، را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری وام خبرگزاری رسمی امارات اصلاح این قانون، شرطی را لغو کرد که براساس آن شرکت‌های خارجی که خواهان افتتاح شعبه‌ای در خاک امارات بودند، ناچار به داشتن نماینده‌ای اماراتی می‌کرد.

این اصلاحات شامل برخی قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط با شرکت‌های سهامی و شرکت‌های با مسئولیت محدود هم شد و قانون فدرال شماره 9 مورخه 2018 درباره سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم را لغو کرد.

قانون جدید همچنین به مقامات محلی صلاحیاتی درباره تعیین سهم مشارکت شهروندان امارات در سرمایه شرکت‌ها و یا در هیات مدیره شرکت‌ها اعطا کرد. مقامات محلی همچنین می‌توانند براساس ضوابط تایید شده از سوی شورای وزیران، با درخواست تاسیس شرکت‌های با مسئولیت محدود موافقت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم